| Sissiliaღ a întrebat:

Daca ar putea fiecare sa-si creeze propria lume, cum v-ati crea voi "lumea perfecta"?

20 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Nu as schimbao

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Suna a exercitiu scolaresc dictat de o profa plictisita :daca ai vazut filmul Im a Legend, as vrea sa traiesc fix in acelasi decor, cu specificatia ca nu jinduiesc dupa afectiunea si compania celor din specia umana.
P.S.; film bun.neneaca.trai cucoane...colbu pana la genunchi,He he he,astept cu interes urmatoare revolutiune, poate o sa pornim bine., macar atunci-ultima sansa pana la urmatoarea!

| itscloudyoutside a răspuns:

Paii... As vrea sa nu existe matematica. Sau ma rog, sa existe dar sa fie macar mai usoara, sa inteleg si eu ceva din ea. Si fara cocalari si pitipoance, bleaaah. Si de asemenea fara oameni incuiati la minte care nu vor sa inteleaga nimic din ceea ce nu au invatat sau nu au auzit de la parinti cand aveau 5 ani (o alta categorie de oameni pe care n-o suport). Si baietii sa nu mai insele o fata super de treaba care ii iubeste cu orice pitipoanca siliconata. Si sa nu ne barfim unii pe altii din cine stie ce motive stupide, fara "prieteni" care mai apoi se dovedesc a fi falsi si ne tradeaza... Cam asa vad eu o lume perfecta. Sau de fapt ar mai fi ceva: Sa ma marit peste vreo cativa ani cu Monte Money. love struck Ma rog, vise. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Dina a răspuns:

Da dar lumea perfecta nu ar putea exista,sau poate,dar ar fi plictisitor si neinteresant...

Dar,imi place sa-mi imaginez,asa ca lumea mea ar fi cu multi multi fluturasi de diferite culori,culori vesele))cam asta conteaza pentru mine,pentru ca sunt o fire foarte foarte vesela, optimista si cu simtul umorului, ceea ce se asociaza foarte mult cu fluturasii si cu culorle lor.Cu siguranta par copilaroasa, chiar daca am 14 ani, dar asa e mai interesanta viata...))

| venusdoom a răspuns:

O lume perfecta ar fi atunci cand oamenii ar vedea doar partea buna a lucrurilor. atunci totul ar fi mai simplubig grin

| Unbearable a răspuns:

Nu mi-as crea o lume proprie, doar as vrea sa ma schimb PE MINE!
Fizic-total.
Psihic-partial. Daca as putea asta... chiar ca m-ar durea in dejt' de restul'.

| izabelageorgiana a răspuns:

Daca ar fi sa am lumea mea perfecta din ea ar face parte numai oameni cumsecade ( fara smecheri care nu stiu sa faca decat misto, fara nesimtiti, hoti si altii de genul lor). Toti s-ar ajuta intre ei si fiecare ar avea orice si-ar dorii. N-ar fi nici un pericol. Te-ai putea plimba la 3 noaptea printre blocuri fara sa-ti fie frica ca iti da unul cu ceva in cap. Oricum in lumea mea perfecta toti sunt prieteni. Cam asa as vrea eu lumea.

| פרנקו a răspuns:

Buna intrebare!
Cand mergi pe drumu sa nu se uite nimeni la tine daca ai probleme(gen fata sdrobita de masina,arsuri, slab, gras.etc)
Toti oameni sa aiba respect-ul de varsta si de grad. sef tanar.angajat batran( e job si trata cu respect). fara uraaaa de aia sunt multe probleme in lumea asta ca e multa ura
Fara:
-ura
-egosim
-gandiri negative
Cu:
-oameni sa gandeasca logic
-bun simt
-respect
-puctuali

(sunt multe chesti nu prea se poate drescrie lumea perfecta in 3 minute printrun comentariu)winking

| Biuka a răspuns:

Din Dulciuriiiiiiiiiii big hug day dreaming Mama.
copaci cu tulpina din ciocolata amaruie si cu crengile din zaha arss, cu frunze din vata pe batz love struck love struck
Si nisispull` din zaharrr` love struck Si multe flori din acadelee :X:X (de-alea cu rosu si alb) day dreaming Si omuleti din turta dulce care sarr pe langa mine love struck love struck Aaaa hai ca incep sa visez deja laughing) love struck

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Lumea perfecta ar fi simpla, fara prostii, cu scoala desigur, ar fi mai naturala nu cu atati oameni care poluaza saracuta natura crying as spune sa fie toata lumea egala sa nu existe saraci sau bogati! Toti oameni sa fie la fel si sa fie muncitori! Ce as vrea sa existe o lume asa...

| BLABLAGAGA a răspuns:

Lumea perfecta este utopica si pentru fiecare e diferita. Pentru mine ar fi aceea in care sa fie oameni buni, sa se respecte si sa se iubeasca unii pe altii, sa fie sanatosi, iar restul lucrurilor ar veni de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur lucru: sa fiu sanatoasa si astfel as scapa de doctori,de spitale, de medicamente, de restrictii...restul vine de la sine, sanatosi sa fim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mi-as dori o, ume plina de calugaritze in care eu sa fiu tartorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Nu mi-aș creao dacă ar exista lumea perfectă unde ar fi obstacolele care fac viața interesantă? baftă!

| SquirtleBaby a răspuns:

O lume ca in Lord of The Rings, o lune unde orice dorinta se indeplineste

| SquirtleBaby a răspuns:

Lume" scuze

| JustAnonim a răspuns:

Lumea perfecta... Sunt doua cuvinte mari! O lume perfecta ar fi lume fara iubire! Daca toata lumea ar putea sa iti creeze lume perfecta ar trai numai in ea si nu am mai avea prieteni, familie, etc! Parerea mea este ca lumea asta e perfecta! Chiar daca exista hoti, dusmanie, nesimtire, criza! Dar daca toata lumea ar fi roz ar deveni plictisitoare! Lumea noastra are detoate si bine si rau! Este echilibrata!

| Onevăstuicăfărănume a răspuns:

Păi,pentru început lumea perfecta se definește pe înțelesul meu un tărâm de Ciocolată acoperit cu un strat ușor de Scorțișoară și Stafide.În continuare poate chiar niște file de poveste s-ar încadra cu desăvârșire totodată în atribuția adjectivală de:"Perfect". Îngheţata, un alt element de excepție își are de asemenea simpla contribuție în ''portofoliul'' unei Lumi Perfecte.Imaginația este singura evadare din mojicia și tărășenia din zilele de azi,ce-au dus la formarea unui drum colbuit,ce-şi duce traiul pe pământul rece, țintuit de pașii unei noi evoluții, chiar de noi înșine.Trebuie să recunosc,eu îmi trăiesc visul, visul și nostalgia unui scriitor însuflețit. Sper că am reușit aici, în câteva rânduri sa descriu umila mea Lume Perfectă.winking