| Steregoi a întrebat:

Daca teoria evolutionista ar fi adevarata atunci omul nu ar fi putut sa creeze tehnologia. Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cate tampeni scrii, ma mir ca nici un admin nu te vede, pe bune tu chiar iti bati joc de acest site

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuia sa imi dai fundita, nu vad sensul, ce legatura ar putea avea tehnologia creata de om cu evolutia vieti pe pamant prin selectie naturala, sexuala

| Steregoi explică (pentru RAY):

Mi-au fost sterse de admini multe intrebari si raspunsuri. Nu-i bai. Scriu altele. Ieri am scris intrebarea "Daca teoria evolutionista ar fi adevarata atunci noi oamenii am fi vazut unicorni. Ce puteti spune?" Intrebare refuzata de admin. Am reformulat-o schimband "unicorni" cu cuvantul "tehnologie". happy

Evolutia e oarba pentru ca premisa de la care pleaca e biohazardul. Tehnologia nu e oarba pentru ca s-au inventat camerele de luat vederi.

"eufemism sn [At: ANTONESCU, D. / S și: (rar) euphe~ / P: e-u~ / Pl: ~e / E: fr euphémisme] Cuvânt sau expresie care înlocuiește un cuvânt sau o expresie jignitoare, neplăcută, obscenă, pentru a atenua efectul neplăcut, dar respectând sensul."

Inteligena artificiala nu poate inlatura sau anula conturile celor care folosesc eufemisme pe retelele de socializare printre care TPU. Mai e pana se poate folosi un admin de timp inteligenta artificiala in loc de admin uman.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Omule tu habar nu ai de evolutie, ce haos visezi tu in ceea ce priveste evolutia

| Steregoi explică (pentru RAY):

Conform teoriei evolutioniste organismele evolueaza haotic si foarte divers insa traiesc si se dezvolta doar cele adaptate la mediu iar adaptarea este in sine un proces aleator. Mediul selecteaza si lasa sa traiasca doar tragerile la loto compatibile cu viata. Loterie sau nebunie tot aia e.

Tu vii si spui ca evolutia nu e haotica pentru ca e ADN insa si ADN-ul variaza haotic si divers in timp. Daca ar fi asa ne-am putea imagina evolutia ca o casa cu doua camere in care o camera e plina de haos iar intre cele doua camere e o gaurica prin care trec doar nebuniile selectate din prima camera. Am putea numi camera 2 mediul care este receptorul evolutiei din camera 1. In camera 1 e lumea cuantica cu hazardul ei iar in camera 2 e lumea macro pe care o vedem.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cate tampeni scrii, vorbim despre de selectie naturala, sexuala nu de haos, nu mediul selecteaza, mediul nu este un observator, selectia naturala are ca baza variatia diversi indivizi care uni se reproduc uni nu, adaptare

| Steregoi explică (pentru RAY):

Daca cei puternici ii selecteaza pe cei slabi pe cei puternici ce ii selecteaza?

7 răspunsuri:
| TristanTzara a răspuns:

Spun că e un non-sequitur.