| Sawarekh a întrebat:

De ce este atat de urata, Greta Thunberg?

Pe toti pe care-i aud ca vorbeste despre ea, o vorbeste de rau.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este urata de catre ceilalti probabil pentru ca are si un aspect antipatic...eu consider ca ea este marioneta cuiva, asa cum sunt aia care joaca pentru cei care propaga teoriile conspiratiei, papusari care au nevoie de marionete pentru a ascunde adevarul si a propaga minciune luate de bune de catre masa de oameni!
Cred ca fata asta are si ceva probleme psihice, dar pana la un verdict al medicilor este doar opinia mea happy

| mODIN a răspuns:

Pentru ca reprezinta o miscare pe care multi nu o sustin. Multi considera ca masurile de preventia a schimbarilor climatice sunt atat exagerate, cat si bazate, de fapt, pe marketing, nu pe stiinta propriu zisa. Ea este practic mascota/imaginea/purtatorul de cuvant al miscarii asteia (lucru care deja ar face-o sa fie urata), desi este mult prea tanara sa aiba expertiza reala in domeniul ei. Nu este un om de stiinta care intelege procesele din spatele schimbarilor climatice si cum trebuie combatute, ci un adolescent care a simtit nevoia sa faca parte dintr-o miscare, iar miscarea a acceptat-o.

| J0B0MAT a răspuns:

Urâtă în sensul de hated este de cei pe care îi demască și cărora le creeză probleme prin ceea ce spune, care în mare parte este adevărat.
Urâtă la față, idk, tot din același motiv pentru care orice altă persoană e urâtă, gena în principiu, dar contează și factorul subiectiv. Prin comparație este mai frumoasă decât alții și mai urâtă decât alții, la fel ca noi toți.Plus că depinde totuși de fiecare persoană cum vede frumusețea.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Este doar o marioneta.

| ArchangelElohim a răspuns:

Greta Thunberg e doar o fata care ridica niste probleme umanitatii. Ea doar atrage atentia asupra poluarii planetei. Cat despre uratenie nu am ce comenta.