| Marioara_5353 a întrebat:

De ce sa nu ne prinda sfarsitul lumii la Biserica? Sa mergem toti sa ii aratam lui Dumnezeu ca meritam sa mergem in Rai.

Răspuns Câştigător
| alexbordei93 a răspuns:

O singura vorba : Nu se ingrasa porcul in ajun! Stima.

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sunt deja in biserica si ma rog pentru pentru tine sa-ti vina putintica minte.

| EmaS a răspuns:

Acolo unde esti poti sa iti pleci genunchii inaintea lui Dumnezeu, sa iti ceri iertare pentru pacatele tale, sa il rogi pe Isus sa intre in inima ta.Si talharul de pe cruce si-a cerut iertare si Domnul Isus i-a zis:,, Adevarat iti spun ca azi vei fi cu mine in rai.Nu va fi maine sfarsitul, dar este bine sa ai pace cu Dumnezeu sa ai iertarea de pacate pentru ca orice va veni sa ne gaseasca pregatiti din punct de vedere spiritual, adica sa fim mantuiti.

Apache
| Apache a răspuns:

Ati innebunit cu tampenia asta ma...

| Angel0 a răspuns:

Daca raiul o sa fie plin cu Marioare ca tine, prefer concurenta.
Dar daca la concurenta dau peste ateii de pe TPU, unde sa mai fug?

| carpediem a răspuns:

Bine fata hai, nu mergem la biserica zici tu, hai sa-i aratam ca mergem in rai. Cu ce mergem la el si cum dam de el. Adica unde naiba vrei sa mergem? Are si rai privat. Cred ca ma duc cu Larix dincolo ca ma imbolnavesc de nervi cu cei antievolutie si obsedati de divinitati, rataciti spiritual...Adica cum sa-i aratam, ce e chior? Nu face el triajul in purgatoriu? Fantastic, cum supravietuiesti fata? Adica cum "sa ne prinda"? Poate sunt unii mai rapizi!?

| mgtow a răspuns:

El stie cine merita sa mearga in rai nu e necesar sa vizitezi casa lui doar sa fi om bun.

| bebetho a răspuns:

Dar Dumnezeu nu ştie ce merităm de trebuie noi să-i arătăm?

| Dreamer a răspuns:

Crezi ca trebuie neaparat sa mergi la Biserica pentru a-i demonstra lui Dumnezeu ca meriti sa ajungi in rai?! Nu, daca acum chiar ar fi sfarsitul lumii ( ipotetic vb, stim f bine ca nu va fi nimic! ) atunci ar fi prea tarziu acum pentru a te mantui...nu trebuie sa vizitezi Casa Domnului in ultimul moment, ci mai degraba sa-l primesti tu pe El in casa ta si sa admiti ca ai pacatuit, ca ai avut momente cand nu ai crezut, ca ai gresit...Doar astfel te poti mantui, parerea mea!
PS: asta este valabil doar pentru credinciosi, pentru atei sfarsitul lumii nu exista si desi cred in Dumnezeu...tin sa le dau dreptate!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Imi paree rau, dar chiar m-ai enervat deja!
Esti asa de credincioasa sa mergi TU la Biserica daca habar n-ai ca nici Iisus Hristos nu stie cand va fi sfarsitul lumii?

| Minks a răspuns:

Du-te tu, poate ai norocul sa te duci singura in rai. Nu as rezista sa stiu ca in rai cu mine exista o Marioara.

| Dash a răspuns:

Da, buna idee, dar totusi... despre CE sfarsit vorbesti?

| daηă a răspuns:

Lol.Sigur ca da oh go on

| PinkDea a răspuns:

Crezi ca Dumnezeu ne va ierta? si de unde sti ca noi mutim duminica dimineata ( dau cand murim ) murim cand vrea D-zeu nu cand spune nu stiu ce destepti ca murim

| CautNume a răspuns:

Dumnezeu a zis ca sfarsitul lumii va fi cand vrea el ...pff...daca crezi in Dumnezeu nu crezi in tampeniile cu sfarsitul lumii.

| Pastiluţă a răspuns:

Păi laughing
@ancutza stai liniştită draga mea că toţi murim odată şi odată laughing
Dar, Mărioara, e chiar ridicol! Doar nu te-oi muta în biserică. Apocalipsa probabil va veni cand ne aşteptăm mai puţin.Omul nu poate calcula data morţii.
Pa!

| Bubuu a răspuns:

Da,ar fi o idee să te bagi la culcare.

| Destyny a răspuns:

Nimeni nu stie cand e sfarsitul lumii
ai de gand sa te mutii in biserica tot ce apare pin ziare sau la televizor nu este adevarat

| andrushki a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii.
Daca ne va prinde cand noi inca vom fii in viata(Adica nu peste 100 de ani. minimlaughing ) posibil sa ne prinda dorimnd, la lucru, la scoala, la wc s.a. laughing
Aaa.si dupa mine. Daca ai putea fii prins in biserica...cand.vine sfarsitul lumii...nu cred ca va fi neparat ca tine.(adica sa ii aratam lui Dumnezeu ca meritam sa mergem in rai)
Lumea ascunde multe secrete, iar cand le aflii.devin inexplicabile pentru noi thinking tongue

| chupachups1234 a răspuns:

Sa presupunem ca iau in considerare intrebarea ta: daca chiar vine sfarsitul lumii, e la 4 dimineata. Te duci la biserica la 4 dimineata?
Acum pe bune, tu chiar crezi ca vine sfarsitul lumii? laughing

| Raluca27 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii marioarooo cand vine sfrasitul lumii. Numai Dumnezeu din cer stie