| dannyella15 a întrebat:

De ce stiinta este mereu pusa in legatura cu filosofia sau religia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca religia si filozofia stie; iar stiinta poate.niciodata cum trebuie dar timpul fiind infinit, este suficient pentru stiinta sa demonstreze ce stie religia si filozofia.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt foarte asemanatoare, intr-adevar.Tot asa cum sunt pesimistii si optimistii.Frati,nu altawinking

| danut a răspuns:

Simplu, deoarece cei ce isi spun atei si imagineaza ca stiinta este ceva ce intra in contradictie cu cei ce cred in creatie (filozofi cica), nerealizand ca stiinta este o parte a creatiei. Deh, limite umane.

| YourDailyApple a răspuns:

@luminita,
"Inteligenta nu are nicio legatura cu religia. "
Ai dreptate, are legatura cu prostia si indoctrinarea, nu cu inteligenta.

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca stiinta este mereu conditionata de ele.In principal perceptia si plasarea ta in evolutia stiintei se raporteaza la a crede si a filozofa despre ceea ce ofera nou cercetarea.

| dannyella15 explică:

@kronstdat:pai tocmai de asta exista site-ul asta, nu? Sa pui intrebari pe care nu le gasesti pe net in variante accesibile; tie intrebarea ti se pare chiar atat de stupida si banala? ca mie nu

| dannyella15 explică:

@kronstdat:nu am nimic impotriva interpretarii bibiei dpdv stiintific; nu sunt nici atee, pur si simplu doream sa aflu mai multe pareri in legatura cu aceasta idee.Literatura,sau cititul-cum spuneai tu-e una dintre principalele mele pasiuni. Iar internetul nu reflecta intotdeauna subiectivism; ideea pentru utilizatorii acestui site e urmatoarea:comentez la o intrebare, scriu o parere despre ceva etc.si inca ceva:de ce nu-i lasi pe altii sa-ti spuna ca,, ai implinit 300 ani,, daca intelegi ce vreau sa-ti spun?

| Solothar a răspuns:

Simplu, stiinta e incapabila de a raspunde la toate intrebarile.

| luminita_8938 a răspuns:

Pentru ca ateii se cred inteligenti si faptul ca ei cred in stiinta inseamna ca toti adeptii stiintei sunt despteti si cei ce cred in religie sunt prosti. Sunt si oameni de stiinta care sunt religiosi nu doar atei. Inteligenta nu are nicio legatura cu religia.