| mentholinks a întrebat:

Care ar fi cel mai mare adevar pe care l-a descoperit stiinta sau filosofia?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca natura are legi.

| siriusblack98 a răspuns:

Ca pamantul se invarte.(Galileo Galilei)

| syd2 a răspuns:

Ca intrebarea ta e prosteasca?

| JackR a răspuns:

Paradoxul lui Socrate: "Stiu ca nu stiu nimic!". Asta ne face sa vrem sa stim un pic mai mult si sa progresam.

Răspuns utilizator avertizat
| JackR a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, tu ai zis asta si eu te-am corectat! Sau cel putin asa scrie aici: https://www.tpu.ro/......-copernic/

| JackR a răspuns (pentru Joker3134):

Si, avand in vedere ca de vreo sase luni, de cand citesc intrebarile puse de tine de pe vreo 8-10 conturi, mai mult sau mai putin suspendate, in locul tau m-as feri sa folosesc expresia "din ce stiam". Pentru simplul motiv ca tu crezi ca stii, dar in realitate, nu stii nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| gabbyella200051 a răspuns:

Cel ca suntem oameni

| Credinoameni a răspuns:

Totul este relativ