| anonim_4396 a întrebat:

Deci saa va spun ce mi`s-a intamplat aseara... pur si simplu m`am pus in pat sa ma culc, si stateam cu ochii inchisi, si deodata am simtit ca trupul imi ramane in pat dar eu plec si simteam ca mergeam dar nu mergeam normal parca zburam... apoi de frica am vrut sa deschid ochii si nu puteam apoi sa misc mana si tot nu puteam, am vrut sa strig p mama dar pur si simplu nu puteam, de frica am inceput sa spun Tatal Nostru si in timp ce spuneam simteam niste "vajieturi" parca ma zdruncina cineva si apoi dupa ce am terminat de spus am putut da deschid ochii straight face deci sunt speriata foarte tare si as vrea sa stiu daca i s`a mai intamplat cuiva sau a auzit p undeva despre asa ceva? straight face mie una mi`e frica sa ma dOrm straight face

Răspuns Câştigător
| ERMO a răspuns:

Daca vorbesti serios intamplare poate avea 2 raspunsuri:
1. Ori ai adormit fiind foarte obosita si ai avut un cosmar.
2. Ori ai intrat intr-o stare forate avansata de meditatie in care sufletul se separa de trup. E foarte greu sa faci astfel de faze am incercat si eu dar nu pot sa ajung pana acolo cel putin prin meditatie pot sa nu mai imi simt membrele dar sa fiu constient.Astfel de cazuri se petrec numai cand iti vezzi trupul dintr-un spatiu necunoscut si te simti foare usor/a.Chestii din astea s-au tot intamplat cel mai des oameni in moarte cerebrala au relatat caisi puteau vede trupul si faptele ce se petreceau in sala de operatie (cu exactitate ) dar nu puteau sa se miste sau sa faca ceva.
Sincer sa fiu e mult mai plauzibil ca ai avut un cosmar si atat a doua faza e ceva ce nu cred ca poate sa faca oricine.

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu-i nimic paranormal sau religios, am avut chestii de genul acesta multe, cu timpul scapi de ele, ai grije sa nu mai dormi dupa amiaza, noaptea nu mai ai somnul profund si esti in acea stare latenta ( de care spune Emanueleex) si cel mai adesea se intampla atunci cand faci eforturi sa adormi.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu nu stiu ce ti s-a intamplat insa iti spun sa nu iti fie frica, daca ai credinta si iubire de oameni nu ti se poate intampla nimic. A fost probabil doar o stare de meditatie avansata, de separare de trup, sunt multe documentare in acest fel, puteai sa visezi pur si simplu sau puteai fi pur constienta etc... dar nu te teme, nu ti se poate intampla nimic rau din asta.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Erai intre somn si realitate, in acea stare de latenta in care corpul ramane inert si nu asculta comenzile creierului. Totusi exista si experiente ezoterice. Te sfatuiesc sa citesti aceasta carte si sa aprofundezi ceea ce scrie in ea. Este foarte posibil sa te fi identificat cu aceste stari fara insa sa ai cunostinta despre asa ceva. Crede-ma, poti practica fara frica, aceasta experienta exista. Si apoi frica va dispare intr-adevar:
http://www.scribd.com/doc/20921502/Eric-Pearl-Reconectarea

| thealchemist a răspuns:

Cine ti-a spus tie sa te rogi in gind? e suspect pentru ca pari prea tinara sa stii chestii din astea. deci daca ti-a spus cineva ca poti scapa astfel din situatii "paranormale" poate te-ai autosugestionat ca s-a intimplat cu adevarat ce ai auzit de la altii.
sau poate ca chiar ti s-a intimplat tie. bravo ca stii cum sa scapi, dar atunci ce te sperie? ar trebui sa te mindresti cu asta.

| Lora a răspuns:

Tot pe-aici pe TPU am mai auzit o asemenea intamplare.Nu stiu cat la suta e adevar si cat la suta ar putea fi doar mintea, imaginatia si frica puse la un loc rezultand ceea ce ai simtit tu, vise am avut si eu care se completau unu pe altul cu acest "diavol" insa cred si acum ca si atunci se datorau anumitor factori intamplati peste zi, asa o fi si la tine. O zi buna!

| Cherry56 a răspuns:

Ai avut un cosmar lolstraight face

| oAnna a răspuns:

Wow, m am infricosat cand am citit! dar am citit si intr o carte religioasa, o intamplare cand o fata statea in pat si s-a inaltat de odata fara trup si si-a privit trupul in pat, si nu putea misca...sunt wordless... mi s-a facut si mi-e frica acum lol happy

| drAn3 a răspuns:

Ce ai fumat? zi si mie!

Nu acum serios, mi se intampla si mie sa atipesc si sa am impresia ca ma invartesc, sau cad. Am visat odata ca virgula cadeam din elicopter si a durat mult nene, eram disperat si nu puteam sa ma trezesc.
Nu are niciolegatura cu satana sau cu dumnezeu, astea-s bullshit.

| Dreamin a răspuns:

Eu am avut un vis de genu cand eram ff mica. dormeam la bunica.de obicei nu dormeam dupa amiaza. dar stiu ca era ff clad si nu aveam cu cine sa ma joc si m-am dus in casa sa ma culc. cand dormeam tot asa simnteam ca imi las corpul si intindeam mana in jos ca simnteam o frica foarte mare vedeam peretele tot si cum era in relitate.cum ti-am zis eram speriata si incetu parca m-am asezat la loc in corpul meu.si cand m-am trezit era un porubel la geam si a zburat imediat cum am deschis ochii... cand m-am trezit nu mai simnteam nici o frica ma simnteam tare bine. tot ce ti-am zis e adevarat. de atunci nu mi sa mai intamplat asa. du-te si tu la biserica mai roaga-te inaintesa dormi tongue. Buni e foarte crdincioasa si ma rugam cu ea mereu inainte de a dormi ( am fost crescuta de bunica ) stiuk intr-o seara imi era urat sa ies din pat sa ma rog si dimineata m-am trezit in genuchi langa pat rolling on the floor cum stateam eu de obicei ca sa ma rog. astea au fost cele mai citdate experiente pe care le-am avut. aatat.recunosk ca pe cale ce am crescut nu am mai fost asa de credincioasa laughing big grin.totusi un Tatal notru il spun inainte de cucare. Incerca sa te spovedeti tongue si dupa sa te impartatasesti poate ai sa te simnti mai in largu tau :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Fllorry

eu cred ca poate ai visat asta si eu cateodata simt ca ce am visat s-a intamplat ca eram o data fericita si cand m-am culcat am avut un cojmar si nu puteam sa ma trezesc si apoi a trecurt fratemiu prin camera(ca sa poata sa se duca la baie trebuie sa treaca prin camera mea)si am auzit zgomot si m-am trezit speriata si mi-am dat seama ca era un vis

Papa sper ca ti-am fost de ajutor pupici si succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ti se pare happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am patit de foarte multe ori asta si ma sperie rau de tot... si acelasi lucru dupa ce-am zis tatal nostru am reusit sa ma trezesc si cand reluam somnu reintram in starea aia, pur si simplu vedeam tot ce e in jur dar nu ma puteam nici misca nici vorbi... foarte ciudat

| anirod a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mai crezi in fenomene infricosatoare si kesti din astea cas minciuni si nu te mai uita la filme de groaza!
Trebuie sa fii cu dumnezeu si daca ti se mai intampla faci asa:
Mie nu-mi face nimeni nimic, pe mine ma pazeste dumnezeu, nu mi-e frica de nimeni!
Asa sa ai in minte, sa fii pozitiva! si o sa vezi ca o sa-ti fie mai usor! si daca ti se intampla de mai multe ori du-te si spovedestete si zii ca ti se intamla ce ti se intampla! Ii povestesti si el o sa te ajute! Succes, si sa nu te temi de nimic!

| Misa_2353 a răspuns:

Eu zic ca ti se pare happy