| MIchaeljord22 a întrebat:

Buna ziua TPU, va rog mult ajutati-ma, ascultați ce mi s-a intamplat in aceasta dimineata si spuneti vrea sa însemne sau ce e asta.D eci nu puteam sa deschid ochii, simțeam cum cineva imi clatină piciorul și pune mana pe el și se joacă cu el și nu puteam sa ma mișc nicicum, stăteam cu ochii închiși după care am putut să deschid ochii dar nu puteam sa privesc prin jur și am văzut o umbră apoi dar eu am avut ochii închiși și am auzit o voce de copil care vorbea, își bătea joc de mine prin limbajul său, apoi m-am rugat la Dumnezeu și m-am trezit, dar sunt in stare de șoc, help vă rog.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu putem sa te "help", pentru ca nu avem cum. Posibil sa fie paralizie in somn. Incearca inainte de culcare sa stai linitit, bea niste lapte si elimina orice sursa tehnologica cu 30 de min inainte de culcare. Astfel poti sa dormi linistit. Vezi daca se mai intampla dupa.
De obicei creierul creaza tot felul de iluzii in acea stare, care nu sunt reale.

| MIchaeljord22 explică (pentru DoarBogdan):

Iti multumesc mult pentru ajutor!

| DoarBogdan a răspuns (pentru MIchaeljord22):

Oricand ^_^

| lilith16 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu rezolva asta nici cu ce ai zis nici cu Dumnezeu, e vorba ca a fost stresat/a si cel mai probabil de asta s-a declansat paralizia in somn. trebuie odihnă ca am avut si eu si trebuia doar odihna psihică fara stres

| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Omu' mi-a multumit mie, nu tie. Gaseste altul laughing))))

Trecand peste gluma, pai da ce i-am recomandat eu... nu duce la odihna? Mai ales psihica. Asculta sfatul doctorului B. big grin

| lilith16 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, dar nu o sa il ajute sa se odihnească dar daca il ajuta esti un Dumnezeu, ce zici de asta?(((((((:

| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Zic ca... ca tot zici de Dumnezeu dar nu a zis nimeni nimic de El.
Am vrut sa zic mai multe de procesele psihice si cum sa poata ajunge la odihna mai bine, dar m-am abtinut (zice lumea ca prea o dau in astea...).

Oridinea data este secreta, este metoda mea de vrajitor sur prin care i-am ajutat si pe altii la nevoie. Nu vreau sa creada dupa ca glumesc sau ceva, eu chiar incerc sa ajut aici big grin.

| lilith16 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hmm, ai tu ceva ritualuri sacre sunt sigura de asta, ziceam de Dumnezeu in sensul ala, avea alt sens cred(((((((:

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Paralizie in somn.

| ihnei a răspuns:

Psihiatru are cel mai bun tratament