| lovelyeff a întrebat:

Din cei care au dat Cambridge-ul, cat de greu vi s-a parut? detalii. :d

Răspuns Câştigător
| heisenberg a răspuns:

Nu mi s-a parut greu deloc ci mai degraba obositor. Nu stiu cum mai e acum dar cand am dat eu CAE-ul, partea scrisa se intindea pe 8 ore. E totusi singurul examen despre care pot sa spun ca mi-a facut placere sa-l dau. E structurat inteligent, eficient si e stimulant, incurajandu-te sa-ti folosesti cu adevarat cunostintele, imbinand armonios partea gramaticala cu partea creativa. La CPE nu m-am mai aventurat, desi regret un pic pentru ca acum nu mai am nici un pic de motivatie, macar asa de palmares. FCE-ul nu stiu exact din ce era constituit dar presupun ca era destul de simplu. In concluzie, pot sa spun ca e un examen frumos, care mi-a oferit o satisfactie aparte (chiar si inainte sa aflu rezultatul), spre deosebire de Bac sau de sesiunile de la facultate si examenul de licenta, pe care le-am perceput mai degraba ca pe niste obstacole decat ca pe o provocare, cum a fost in cazul Cambridge-ului. Tu l-ai dat sau urmeaza sa-l dai?

| lovelyeff explică (pentru heisenberg):

Urmeaza sa-l dau si am pus intrebarea ca sa stiu in ce ma bag, ca sa zic asa. Acum sunt in clasa a 11-a si cred ca mi-ar fi de folos avand in vedere ca dupa ce termin scoala vreau sa ma stabilesc in Anglia. Cred ca si eu o sa iau examenul ca pe o provocare, pe care sper sa o indeplinesc cu bine. Iti multumesc pentru raspuns!

| heisenberg a răspuns (pentru lovelyeff):

Mult succes, atunci!

| lovelyeff explică (pentru heisenberg):

Multumesc!

4 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

As, un fleac! Ne-au ciuruit!hee hee