| Fineness a întrebat:

Din curiozitate...cine a inventat citatul,, Ai grija ce iti doresti, ca s-ar putea sa se intample"?

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Am impresia ca proverbul se trage de pe vremea grecilor antici, ca un fel de gluma intre zei, cand unul dintre regi a avut puterea sa transforme tot ce atingea in aur.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sa-l trimiti si la Klepto sa-l citeasca dar spune-i sa-si ia si citeva comprese cu apa rece pentrumai multa siguranta.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu l-am inventat. Ieri.

| wintage a răspuns:

Proverbele si zicatorile nu au autor cunoscut, sunt vorbe din popor.
Citatele au un autor, de obicei filosof, cunoscut. Dar ala nu e citat.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Ovidiu Militaru.

| d33utza003 a răspuns:

Unul care si-a dorit ceva aiurea si apoi i-a parut rauhappy