| bebetho a întrebat:

Din punct de vedere medical, fratele îşi poate lăsa sora însărcinată sau doar există riscuri foarte multe ca pruncul să se nască bolnav?

Răspuns Câştigător
| 2ochicaprui a răspuns:

Din toate punctele de vedere, nu este sanatos. Pot aparea malformatii care afecteaza copilul si intr-un mod sau altul si viata parintilor care se vor chinui langa el. Cel mai bine ar fi sa nu se ajunga la nasterea copilului, de fapt, cel mai bine ar fi sa nu existe acea "legatura" intre frate si sora, pentru ca este vorba de un lucru gresit, din toate p.d.v. cum am mai spus straight face

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. De putut, fizic vorbind, evident că poate. E ca oricare alt act sexual.
2. Problema apare în cazul rudelor de grad I, gen frate-soră, din simplul fapt că fătul are şanse mari să dezvolte malformaţii. De pildă marile familii regale se căsătoreau între ei (verii primari, îndeosebi) şi în două generaţii au făcut hemofilie, aşa numita "boală a sângelui albastru".
3. Încă ceva...
4. Salut.

| Flav a răspuns:

Bine ca n-am sora. Daca mai era si bunaciune...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta lor constituie incest, este infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 2 ani la 7 ani(art.203 Cod penal). Exista si riscurile de care pomenesti. Numai bine!

| Paulla a răspuns:

Da, se poate. Dar cel mai probabil copilul se va naste cu malformatii.

| unu a răspuns:

Bai lasati-ma cu malformatiile. Adam, Eva si copiii lor si-o trageau in familie si uite ca suntem normali, nu-i asa Lemonshu?

| Radioactive a răspuns:

Se poate, dar va avea probleme la naştere ori mai târziu, fratele şi sora fiind legături de sânge. De aceea sunt interzise relaţiile între rude de grad apropiat.

| FoarteLetargic a răspuns:

Da, isi poate lasa sora insarcinata dar exista si riscuri sa se nasca pruncul bolnav.
Funda?happy

| anutza a răspuns:

Da normal ca o poate lasa gravida, nu e bine din punct de vedere religios nu medical

| seby005 a răspuns:

Da din punct de vedere medical este posibil ca fratele (daca intretine raporturi sex.(incest))poate sa lase sora insarcinata si sunt riscuri mari ca copilul acestora sa se nasca cu malformati, uita aici un caz din miile http://videonews.antena3.ro/......la-17-ani/

| nikol a răspuns:

Da poate.dar e posibil ca, copilul sa se nasca cu defecte ca e din acelasi sange si in plus e mare pacat sa se culce intre ei.

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Evident ca poate! Daca nu e impotent sau steril.

| PlaiCuBoi a răspuns:

(da-mi mie funda ca is vecinul tauwinking ) da se poate lasa si asa se zice ca se naste``handicapat`` adica ori malformatii fizice ori boli psihice sau schizofrenie ce se depisteaza numai pe la 8...20 ani

| IonutzTM a răspuns:

Desigur ca se poate numai ca in cazul acesta copil poate iesi cu malformatii

| Arcusor a răspuns:

Da isi poate lasa sora insarcinata iar mereu un bebelus nascut din incrucisarea frate-sora se va naste handicapat deoarece se va naste fara un cromozom. Funda?

| EvilThoughts a răspuns:

Exista riscuri.nu poti shtyy cum se va naste copilul.
si daca se naste sanatos...cum il vor creste?
asa ceva ne este legal.
ar trebui sa isi vada fiecare de viata lui
nu e bine asa

| Ropidox a răspuns:

El poate sa o lase insarcinata si apare procesul consangvinizarii(relatiile dintre rudele apropiate de pana la gradul 4)
Se pot face boli genetice grave cu retard mintal sever, la copii facuti de exemplu intre frati, una din boli este fenilcetonuria
DA sunt riscuri sa aiba boli psihice! Sper ca te-am ajutat! Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o tampenie sa isi lase sora insarcinata si cred ca ala care face asa ceva duce lipsa de femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un ateu.iti va raspunde sigur.ei stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu? ai dreptate.e permis.deci pune-l jos pe fratele tau, dupa mama.sau pe tatal tau. poate in unele familii e normal.la mine in familie este inadmisibil.