| cipri a întrebat:

Doi tatzi si doi fii crapa un lemn in 4 bucati. Daca fiecare ia cate o bucata...cate bucati mai raman?

Răspuns Câştigător
| larapopa a răspuns:

Cred ca sunt 3 persoane, un tata care are un fiu, acest fiu are si el un fiu, in felul acesta sunt 2 tati si 2 fii. deci va ramane o bucata de lemn.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici o bucata intreaga, fiecare pleaca cu cate o bucata de sfert.
La urma nu raman doar aschiile...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Una.

cristian
| cristian a răspuns:

Douasprezece bucati.

| RamonaMn a răspuns:

Fiecare pleaca cu 1 parte taiata.
La urma nu ramane nimic... poate doar prafu' big grin

| nicky a răspuns:

1 bucata

| mariazet45 a răspuns:

Daca fiecare dintre ei crapa un lemn in patru si ia cate o bucata raman3 bucati de la fiecare adica 12 bucati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat de veche e prostia asta...acum vreo 30 de ani era cu " 2 maici si doua fiice..." nu mai stiu ce faceau... e vb de bunica, mama si fiica.3 persoane. Era prin culegerile de matematica distractiva pentru clasele primare.