Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

E mai important cum e scrisa fraza decat ce vrea sa exprime ea (sau un cuvant)?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

O idee genială exprimată incorect din punct de vedere gramatical este tot genială, o idee proastă scrisă perfect nu devine genială. Conţinutul este baza.

Dar, desigur, ideal ar fi ca ceea ce transmitem să fie corect şi din punct de vedere gramatical.
Întăreşte şi sporeşte inteligibilitatea şi credibilitatea.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa este, pentru mine e esential cum scriu eu, dar mi se rupe foarte tare cum scriu altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WhatheWow):

Dar asta se intampla pentru ca s-au schimbat oamenii cu totul. Nu are scrisul nimic a face cu asta. E ca si cum ai compara pe Jane Austen cu Sandra Brown.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Vad ca evolutia iti prieste Har, ai ajuns rumegator, ai parasit talanga?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Am mai inaintat in functie mai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Mai ai un pic si devii capra lui, e functia suprema happy

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Am probleme cu vertebrala, nu stiu daca pot sa stau capra

| groaha a răspuns (pentru harciog):

In ce functii, dezamagiri

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Stai tap atunci si pica hombre de capra cu functie :-)