| ioanapantea a întrebat:

Este adevarat ca daca te uiti la ceas cand este fix, te iubeste cineva?

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Superstiţii.

Poate să te iubească sau să nu, dar asta nu depinde nici de ora de pe ceas, nici de ceea ce ţi-au şoptit petalele rupte de pe o margaretă, nici dacă ţi s-a stins ţigara sau nu...
Plus, oricum fiecare dintre noi de regulă este iubit de cel puţin o persoană - cea care ne-a dat viaţă - o fi ea (ora) fixă sau nu.

| carminaburana43 a răspuns:

O dulce amagiri ale tineretii cind si eu nu am avut alte probleme mai mari decit sa cred in asa ceva.Doamne ce bine era pe atunci.Nu stiu daca este adevarat dar stiu ca esti f fericita daca doar asemenea probleme ai.

| Dmesss a răspuns:

Normal ca e adevarat! De fapt e logic...

| Polaris a răspuns:

Depinde, te iubeşte în minutu' ăla şi dup-aia gata.

| Alyra a răspuns:

Bună!
Eu zic că e invers. Adicăbig grinacă te uiţi la ceas şi crezi aşa ceva înseamnă că tu eşti cel îndrăsgostit. Cum altfel ai putea să ajungi să crezi aşa ceva? Din prea multă dorinţă de iubire, nu? love struck

| Bezea a răspuns:

Nu este adevarat. Dar este o sansa ca cineva sa te placa totusi, chiar daca nu are nici o legatura cu ceasul.

| ΔH a răspuns:

Daaa, de nu mai poate.
Voi chiar credeti in astfel de superstitii?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Depinde daca tu chiar crezi in asta.stii cum e, cand chiar crezi se intampla

| Kitty a răspuns:

Sunt doar niste aberatii.

| plasticsmile a răspuns:

Asa se spune dar sunt simple superstitii

| bogdan_5596 a răspuns:

si daca nu este ora fixa nu te iubeste, sau cum? copilarii

| xCatastrophe a răspuns:

Da sigur, atunci cand e fara un minut cineva te uraste daca e fix te iubeste si daca e si un minut te inseala...Clar e adevarathee hee

| MissLaura a răspuns:

As vrea eu! day dreaming

| xAbb a răspuns:

Eu nu prea cred ca e adevarat happy Desi imi plae sa ma joc si sa cred asta laughing)

| Troll a răspuns:

NU.
Pur si simplu este ora fixa

| monicutza_5552 a răspuns:

Nu este adevarat... este doar o inventie, probabil de la jocul acela stupid cu ceasul

| Elly_8212 a răspuns:

Da! Intotdeauna vei avea langa tine macar o persoana care te iubeste! Daca t referi la alt tip de dragoste, daca tu crezi in asta sigur este adevarat [:X]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, acum este ora 9 si 9 minute fix, ma iubesti?

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Nu, este doar o superstiţie veche.
Pa, pa.

| AlabalaAnonim a răspuns:

Crede-ma daca era adevarat aveam deja 35% din Romania dupa mine =|

| Bulinaaaaa a răspuns:

Da.
Iar ora la care te uiti iti indica litera cu care incepe numele celului care te iubeste. (de expl: ora 01:00- litera A, ora 15:00- litera O)

| 12stefy a răspuns:

Sa va dau eu raspunsul corect, si scuzati cacofonia: daca crezi ca e adevarat, atunci e, daca nu crezi in asa ceva, atunci nu e adevarat. Oricum, cum mai spun multi, doua persoane te iubesc intotdeauna (foarte rar doar una) - parintii. Acum daca te referi la dragoste in sensu de a avea un admirator secret, atunci e cum ti-am zis. Si crede-ma ca asa e.

| Angie12 a răspuns:

De unde ai mai scos chestia asta? Nu. Este chiar logic. nu este adevarat!

| Nspc a răspuns:

Poate fi adevarat, si nu prea
parintii tai te vor iubi mereu