| anonim_4396 a întrebat:

Eu iubesc un baiat... el cand ma vede se uita in ochii mei cateva secunde apoi pleak ii spun mereu ca-l iubesc si el zambeste... problema e k nu stiu cum sal intreb daca vrea sa fim impreuna ma puteti ajuta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| bunica a răspuns:

Ironia din zambet nu-ti spune nimic? nu te mai injosii. tu nu ai mandrie?

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Nu insista, baietii vor sa faca ei primul pas, barbatii sunt din timpuri stravechi cei care alergau si prindeau vanatul. Daca tu incerci sa "te dai la el" te priveste (bine ca nu-ti spune si ceva sa te supere) si pleaca. Tu trebuie sa fii "momeala, vânatul", sa-l faci interesat de tine si sa-l inciţi ca el sa lupte pentru tine. Daca mai insisti mult su asta sau ii spui ca il iubesti si vrei sa fii cu el, ai toate sansele ca nici in ochii tai sa se mai uite. Eu de ex. daca venea o fata sa incerce sa ma cucereasca, nici nu ma uitam la ea iar daca insista, puteam sa fac si glume la adresa ei numai sa o determin sa ma lase in pace, chiar daca era frumoasa si mi-ar fi placut de ea. Fii diplomata.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Ii spui mereu ca il iubesti si nu ai curajul sa ii zici ca vrei sa fi cu el? intersant... daca ai avut curajul sa ii spui unui baiat in fata ca il iubesti atunci trebuie sa iti faci curaj sa il intrebi si daca vrea sa fie cu tine... poate asteapta pasul asta, poate e mai timid sau poate vei primi un raspuns negativ dar nu vei afla niciodata daca nu il intrebi...
Bafta

| monyk a răspuns:

Ii place sa se joace cu tine k stie ce simti... dar nu e exclus nici faptul ca s-ar putea sa te placa dar se poate e cv ce il opreste, ai rabdare si ai sa vezi cum sta treaba daca te merita sau nu.

| white a răspuns:

Nu te mai uita la el, nu-i mai spune ca il iubesti si va veni el la tine, daca nu vine nu te mai gandi la el, nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai semne cal iubesti... stai cat mai mult cu el... si cand vine vorba de intrebare... uitate in ochi lui si trage aer in piept si intreaba-l... poate o sa raspunda afiermativhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ul mai intreba sau nu-i mai spune ca il iubesti petru ca baetilor cand le spui ca ii iubesti nuci nu te baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai intreaba-l daca si el te iubeste...sh daca zice da cerei prietenia daca nu face el pasu astahappybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

de ce nu? fa-ti curaj... zambestei si tu... cheama-l deoparte. si spune-i! ai toate sansele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa aiba mai mult curaj fata sa-i spuna