| RAY a întrebat:

Exista dovezii genetice ca poprul roman este chiar latin?
chiar toti dacii barbati au murit si dacele femeiile sau cuplat cu toti romanii si asa a rezultat poporul roman?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu asa se explica latinitatea poporului roman laughing
Poporul roman s-a format prin ''asocierea daco-getilor cu latinii adusi in Dacia pentru colonizare. Suntem o ''corcitura'' intre deci, latini si popoarele migratoare care au trecut pe acest teritoriu. Latini puri sunt doar descendentii locuitorilor Romei Antice.

Logica mea imi spune ca nu prea putem avea dovezi genetice ca suntem de orgine latina...

32 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Mergi tu linistit, ca te gasesc eu laughing rolling on the floor

| RAY explică (pentru Oana92):

Asa mult ma iubesti ca deja ma simti oriunde mas afla?