| Archangells a întrebat:

Exista persoane cu capacitati paranormale sau e doar un mit? Daca da, vreau exemple de astfel de oameni.

7 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Persoanele autentice de acest gen nu obisnuiesc sa-si faca reclama... exista anecdote si relatari, insa termenul "paranormal" devine interpretabil in fiecare caz.

| Alcyon a răspuns:

Exista astfel de persoane, desi foarte multi indivizi care pretind ca au astfel de capacitati sunt escroci. Un om cu puteri paranormale, in primul rand n-ar face parada de ele, ca sa stoarca bani de la oameni. Daca te intereseaza subiectul, sfatul meu e sa citesti niste carti pe aceasta tema si sa tragi propriile concluzii.

| Vvistula a răspuns:

Nu exista, poate doar persone care fac trucuri si ii conving pe altii ca au capacitai paranormale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt capacitati normale, dar pe care oamenii le-au pierdut.
Unul care reuseste sa vada intr-o tara de orbi are capacitati paranormale.
Este luat la misto, neinteles si eventual omorat deoarece este diferit de restul turmei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt. cica lucreaza incognito pentru serviciile secrete a diferitelor guverne. nu stiu nume sa dau. dar de ce nu ar fi posibil eu ii incadrez in sfera asta si pe ala care poate alerga fara oprire, mai era unu care pur si simplu nu simtea frigul si nu il afecta in nici un fel, cei care iau foc din senin la propriu, omul care nu poate uita nici o amintire(daca citeste carte o data o stie pe de rost). plus ca sunt cateva experimente care au dat mici rezultate gen noi anticipam orice urmeaza sa ni se intample cu foaret foaret putin timp inainte dar nu constientizam deoarece e prea scurt momentul. aproape ca se intersecteaza anticiparea cu fapta.deci este posibil sa existe persoane care au aceste capacitati mai dezvoltate.e ceva foarte misterios ce e drept.

| Tyberiu2000 a răspuns:

Eu cunosc, dar sunt singura persoană care știe de ce poate el.El crede că dacă al spune lumi al fi dus la nebuni, nu dau nici un amănunte de el, sau de ce face(p.s. e adevărat ce spune că am văzut cu ochi mei, și am rămas pur și simplu mut)

| Aida55 a răspuns:

Nu, nu exista. big grin