| anonim_4396 a întrebat:

Existenta extraterestrilor contrazice cu ceva Biblia?

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In biblie se specifica ca Dumnezeu a creat universul ...atunci de ce sa nu fi creat si alte fiinte in afara de noi?
dar intr-un fel da...se contrazice cu biblia. fiindca biblia spune ca oamenii sunt centrul universului, si asta le-ar da peste cap conceptiile *invechite*

| Klepto a răspuns:

Ciudat, chiar daca Biblia poate intra la romane SF, nu scrie nimic nimic despre fiintele extraterestre.
In Biblie scrie ca a fost creat omul, pamantul, animalele, bla bla bla, poate s-o fi pierdut cateva capitole in care se povestea de niste fiinte care au existat inainte de om si s-au pierdut.

@Apache alias Geronimo
Poate ca noi suntem in centrul universului, dar stie cineva ce este pe la margini.

| carminaburana43 a răspuns:

Daca extrateresrtri sunt ingerii nostri pazitori si sfintii atunci nu.Si cum inca nu e dovedit cine sunt extraterestrideci pot fi ce am zis eu mai inainte atunci nu contrazice. Daca in schimb vreodata extraterestrii se vor dovedi a fi altceva decit ingeri pazitori si sfinti atunci da.

| DorelSudoru a răspuns:

Da contrazice pentru ca zice ca noi suntem singurele fiinte create de d-zeu

| blondissima a răspuns:

@jadir, "si se mai stie ca biblia si coranul au fost mult modificate. "
Afirmatia ta este falsa.
Biblia a fost modificata si remodificata, si asta ne spune istoria nu-s inventii. Unde ai citit tu ca, Coranul a fost modificat? Da-mi un link sa vad si eu de unde informatia asta, ca sa nu ma apuc eu acum sa scriu mai mult decat e nevoie.

| jadir a răspuns:

Nu,desi parerea mea este ca ar`exista o oare care legatura de care binenteles nu ni se spune.Personajle biblice pot fi de origini extratereste, nu? Dar cum nu stimp adevaru 100%... si se mai stie ca biblia si coranul au fost mult modificate.

| venusdoom a răspuns:

Nu crezi ca daca nu eram sguri in Univers, Dumnezeu ne ar fi lasat sa stim treaba asta?

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Nu

| SamSon a răspuns:

Nu

| david009 a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa o completeze.nu sa o contrazica.s-ar putea asta sa fie revelatia intregului neam omenesc si sfarsitul sistemului vechi de lucruri,aparand un sistem nou, un om nou, un cer nou si un pamant nou.