| ByZaR a întrebat:

FUNDA!"Se poate de modificat proprietatile pamantului?" Nu imi dau seama, da sau nu!? Explicati-mi va rog, mai detailat daca se poate... FUNDA GARANTAT!

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Daca prim proprietati te refer la modul in care Pamantul oribiteaza in jurul Soarelui si a propriei axe, atunci da. Orice corp ce exercita o atractie gravitationala suficient de mare pentru a putea modifica traiectoria corpurilor ceresti de dimensiunea Pamantului pot contribui la aceasta schimbare a proprietatilor.
Daca prin proprietati te referi la campul magnetic al Pamantului atunci raspunsul este iar da.

1 răspuns:
| Ðąiyą a răspuns:

Buna...Proprietatiile Pamantului? Nu stiu sigur... Poate, depinde de caz. Funda?