| rororef a întrebat:

Hey! am o pereche de cercei din tinichea care au prins o culoare aramiu si cred ca au ruginit putin. ce trucuri stiti? cu ce sa ii spal ca sa devina aproape noi? funda!

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Pai nu mai ai ce sa ii faci, la gunoi cu ea.Cand mai vrei sa-ti cumperi alta (tot acest material) sa stii sa ii dai mai inainte cu un strat de lac transparent de unghii si te vor tine mai mult.
Ori daca nu iti iei din alt material mai bun, care sa dureze.

P.s.Intrebarea nu are nici-o legatura cu categoria la care ai pus-o.
Data viitore fi mai atenta.

1 răspuns:
| tyras a răspuns:

Incearca sa -i speli cu otet si bicarbonat de sodiu (alimentar)