| sabin89 a întrebat:

Imaginati-va un scenariu. Sa presupunem ca planeta Pamant nu ar exista; si deci nici noi (lumea noastra). Si sa mai presupunem ca nici Sistemul nostru Solar nu ar exista. Nu ar exista nicio galaxie, nicio stea. Nici lumina, nici unde electromagnetice, nici energie de orice fel. Nimic. Cum ar fi?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Daca n-as exista n-as simti nimic in legatura cu asta.Deci n-ar fi in nici un fel...

50 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

Pai nu ar fi.

| FabianelSHAF a răspuns:

Fara viata.

| alitzuca a răspuns:

Naspa...

| TheTimeKiller a răspuns:

Nu ar fi laughing

| Inferno a răspuns:

Nu putem sa ne imaginam un asemenea scenariu.

| ImiUrascViata a răspuns:

Un abis urias dominat de creaturi ale Creatorului(care si el a aparut din nimic) care nu depind de energie sau de resurse gen mancare, apa oxigen chestii de genu tongue. Ar fi apocalipsa cunoscuta de om tongue. Sau cine stie lupta titanilor (RAI VS IAD ) oricum toti vor fi sortiti uitari daca asta s-ar intampla tongue.

| sublime89 a răspuns:

Ar fi un univers foarte plicitisitor laughing Si chiar asa va fi probabil, peste zeci sau sute de miliarde de ani. Asta daca se va termina cu un big chill.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

E clar ca s-ar creea o singularitate(pai nu?).

| OnuOnulică a răspuns:

Ciudat.

| Duucu a răspuns:

Nici să te găndești la așa ceva nu poți, fiindcă dacă te găndești la el, acel lucru devine "ceva", iar singularitatea înseamnă... nu înseamnă nimic.

| Lizzu a răspuns:

Nul,vid,nimic ...trist

| Duucu a răspuns:

În cazuri urgente ia un Triferment, nu te descărca la întrebările altora...

| Scarbo a răspuns:

Negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa fie?!

| ErrorFound a răspuns:

Nu ar fi.

| Crucified a răspuns:

Foarte fain...

| sabin89 explică (pentru BlueViP):

Ce nu ar fi?

| sabin89 explică (pentru FabianelSHAF):

Deci ar exista pietre... ca alea n-au viata.

| sabin89 explică (pentru alitzuca):

Nu ti-ar placea?

| sabin89 explică (pentru TheTimeKiller):

N-ar fi ce?

| sabin89 explică (pentru Inferno):

Tare asta! Pai cum, imaginatia noastra e limitata?

| sabin89 explică (pentru ImiUrascViata):

"Un abis urias dominat de creaturi..." - Care creaturi, ca zisei ca nu exista nimic? confused

| sabin89 explică (pentru sublime89):

"Ar fi un univers foarte plictisitor..." - Cine ar fi cei plictisiti? confused

| sabin89 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Cine s-o creeze si pe aia? confused

| sabin89 explică (pentru OnuOnulică):

Sunt un ciudat, stiu.laughing

| sabin89 explică (pentru Duucu):

"singularitatea înseamnă... nu înseamnă nimic." - Inseamna, cum nu? Inseamna cineva sau ceva care sta singur...confused

| sabin89 explică (pentru Lizzu):

Parca te vad, Liz, stand undeva si privind cu tristete nimicul din jur...confused

| sabin89 explică:

Pai cum ma, vii cu sictirul la intrebari filosofice? confused

| sabin89 explică (pentru Duucu):

Iarta-l ca nu stie ce face! confused

| sabin89 explică (pentru Scarbo):

Negru zici?