| Gogu06 a întrebat:

Imi place mai mult sa gandesc decat sa muncesc. Ce inseamna asta, ca sunt ganditor? sau doar lenes laughing)

31 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Traieste fiecare in dreptul lui... Exista liberul arbitru.

| MMihai a răspuns:

Și când muncești trebuie să gândești!
Aproape sigur ești și leneș!

| Dumnezău a răspuns:

Inseamna ca esti un romanas autentic.Subiectele favorite ale romannasului autentic sunt fie in grup,fie in cascada, fotbalul, politica, religia, filosofia si fomeile.Romanul autentic uraste munca si iubeste cinzeaca de la birtut, iubeste mandra cu sani generosi, care se fte-n draci.Esti un roman autentic!

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Munca este pentru tractoare si utilaje in general... Pe mine sincer ma fascineaza munca, pot sta ore in sir sa ma uit la ea.

| Woodenpints91 a răspuns:

Înseamnă că eşti un român obişnuit.

| WR104 a răspuns:

Mai rau, esti dezechilibrat mintal.
Numai bine.

| Gogu06 explică (pentru WR104):

Am fost si la doctor, m-au trimis ai mei cand le-am zis ca nu mai vreau sa ma duc la scoala ca ma plictisesc repede. Mi-a zis ca nu am nimic.

| maiAm8conturi a răspuns:

Si cam la ce te gandesti? daca te gandesti cum ti-ar sta cu lanturi la gat si intr-o conserva pe care scrie "pussy magnet", esti un visator! iar daca te gandesti si planuiesti un atentat, esti ganditor la un viitor benefic pentru clasa muncitoare.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Gandeste-te putin thinking Si dupa aia zi si noua daca esti ganditor sau lenes smug!

| Gogu06 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Nu pot, pentru ca as fi prea subiectiv laughing)

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru Gogu06):

Acum iti raspund cu seriozitate la intrebare big grin Esti LENES hey, daca nu-ti place sa muncesti, ci sa gandesti mai mult laughing Te ajuta cu ceva whistling?

| Gogu06 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Nu poti sa fii campion si la maraton si la proba de viteza. Sunt oameni care stiu sa faca si oameni care fac. Stiu sa fac chestii care nu ma pricep sa le fac laughing). Te-am bagat in ceata? vezi ce inteligent sunt laughing))

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru Gogu06):

Woow laughing Esti un "geniu" laughingsmug

| Gogu06 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Vezi ca ai gresit, nu trebuia sa pui ghilimele, da stiu, multumesc laughing)

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru Gogu06):

laughing Modest modest, nu gluma smug

| Gogu06 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Capra raioasa ridica coada sus laughing

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru Gogu06):

No si nu-mi dai funda blushing?

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru SupraDozaDeVise):

Nu pot sa cred asa ceva, i`ai spus ce e lenes si vrei rasplata pentru asta? big grin INCREDIBIIIL rolling eyes

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru TraficDeMentosane):

Problem? Daca chiar nu vrea, nu-mi da happy!

| Gogu06 explică (pentru SupraDozaDeVise):

Eu ar trebui sa primesc funda ca va cinving sa fiti lenesi. Ia uite o scurta povestioara:

Un mare industriaş milanez, când a împlinit vârsta de 80 de ani şi-a permis, în sfârşit, să facă un concediu. Unde? La Napoli. Acolo soarele e mai plăcut ca oriunde şi acolo îşi petrece toată lumea concediul. E şi o vorbă: "Vedere Napoli e pai morire". Într-o zi, plimbându-se pe o pajişte, pe ţărmul mării, vede un băietan, tolănit în iarbă, dormind. Îl trezeşte brusc, lovindu-l cu piciorul. Îl ceartă:
- Nu ţi-e ruşine să dormi în timp ce lumea cinstită munceşte? Dacă îmi promiţi că munceşti sunt dispus să te angajez la mine în fabrică. Mai mult, văd că ai doi ochi inteligenţi şi două braţe vânjoase; sunt dispus să fac ceva mai mult pentru tine. Te trimit la şcoală să studiezi. Şi dacă te arăţi vrednic, cum n-am copii, aş putea să te înfiez şi să te las moştenitor.
- Şi apoi?, întreabă băiatul abia ridicând capul din iarbă.
- Cum? Eşti prost sau te faci că nu înţelegi? Îţi promit bogăţia, dacă vei şti să o câştigi cu sudoarea frunţii tale şi a creierului.
- Şi apoi, după ce o voi fi câştigat, ce am de făcut?
- După aceea vei face ce fac eu.
- Adică?
- Adică vei putea să-ţi iei ca mine un concediu şi să vii să te odihneşti în mijlocul frumuseţilor acestui minunat oraş.
- Păi, eu ce fac acum? Nu mă odihnesc? E nevoie de atâta oboseală ca să pot face ceea ce fac deja?, zice băiatul lăsând să-i cadă din nou capul în iarbă.

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru Gogu06):

Kimoto, Mare ganditor esti cool. Aproape ca ma depasesti straight face.

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru Gogu06):

laughing Super tare..destept baiatu. de azi inainte nici nu ma mai ridic de pe scaun..sunt lenesaa!

| doctorandus a răspuns:

Gandirea e si ea o munca (daca nu o faci pe gratis). Sunt oameni platiti sa gandeasca, de ex. oamenii de stiinta, factorii de decizie, etc.

| WhatheWow a răspuns:

S-ar putea sa fii un " ginditor lenes "!

| AlbaAura a răspuns:

De cate ori cautam sa pretuim un lucru il aducem mintal in starea de a parea o virtualitate a puterii noastre creatoare.Cand gandesti, creezi.

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Te pricepi la gandit?laughing)

| thebeggar a răspuns:

Daca adopti pozitia ganditorului pe un WC ai sa-ti dai seama ca nu esti lenes, tocmai ai facut un kk

| SweetyღGirl a răspuns:

Nu esti nici ganditor nici lenes. Oamenii se impart in doua categorii: cei care sunt cu picioarele pe pamant si trebuie sa actioneze, si altii care se gandesc si se gandesc.Ca de exemplu:cad caramizi din cer iar un om fuge sa se ascunda sa nu fie lovit in cap, iar alt om sta pe loc si se gandeste de ce cad caramizile din cer si cum e posibil.

| Federer10 a răspuns:

Inseamna ca esti lenes laughing

| c0sminliviu a răspuns:

Leneslaughing