| sweetgirl08 a întrebat:

In 2012 va fi sfirsitul lumei? Sau se va incepe o era noua? :S

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu astfel de ganduri, a mai fost odata vorba ca vine apocalipsa, ce crezi? S-au urcat nebunii pe blocuri, imbracati in alb si asteptau venirea Domnului, crezi ca a venit cineva? Nu a venit nimeni. Intre timp ocupa-te cu ceva constructiv si lasa savantii sa abereze. Succese.

| cristi202 a răspuns:

2012 e ultima moda in materie de Sfirsitul Lumii? Nu stiam... Stai linistit, chestii din astea se tot intimpla, sa se prevada intr-un anumit an sfirsitul Lumii. Daca nici Iisus Hristos, Dumnezeu intrupat, aici pe pamint, nu a stiut, dupa cum spune Biblia, crezi ca poate sti cineva? Oricum, un lucru e sigur, tot dupa spusa Bibliei - cind se va intimpla, nimeni nu va sti!

| Razvan a răspuns:

Oricare ar fi adevarul si oricare din zecile de versiuni s-ar adeveri va fi o schimbare.In bine, in rau, vom trai si vom vedea.Sau vom muri si vom vedeathinking

| Gospell a răspuns:

SI ce lucru te determina sa crezi ca in 2012 va fi apocalipsa?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am inteles ca se vor inversa polii, vom vedea ce va fi.

| andalu a răspuns:

Fratilor, nu va mai lasati "purtati de nas" de cei de la mass-media.Va modeleaza cum vor ei. Ce anume va determina sa credeti ca 2012 va fi un an "special"?!
Intreb si eu, umila, un expert TPU: constantaproca ai inteles insa oare ai incercat sa intelegi?! Daca da, te-as ruga frumos, sa imi explici si mie cum e cu inversarea asta a polilor?

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Nimeni nu stie cind va fi sfirsitul lumii, asta doar dumnezeu stie, nu trebuie sa ne luam dupa prezicatori.

| Orannginna a răspuns:

Prefer sa cred ca, cum ii spui tu, va fi o noua era. Nu imi place teoria asta cu sfarsitul lumii si mi se pare neintemeiata. happy

| robyroby a răspuns:

Nu stiu daca va veni sfarsitul " lumei ". Poate sunt doar superstitii. Numai Dumnezeu stie. Dar un lucru e cert, trebuie sa pui mana pe o carte de gramatica. No Offence!

| unknown_5004 a răspuns:

De acord cu robyroby rolling on the floor
vai de ea Romanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... se gata lumea exact cum s-a gatat in 200 in 1666 in 666 si inca de o gramada de ori laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi si mai inainte de 2012 si dupa 2012 si in 2012! Singurul care stie e Dumnezeu!

| baietzelu a răspuns:

Ce bine daca ar fi sfarsitul lumii, am scapa macar de criza.

| Snicker a răspuns:

Buna,
De curand m-am uitat la un documentar cu 2012, despre ce dovezi au lasat mayasii. Sfarsitul lumii nu va fi, doar un nou inceput.
Se spune ca in decembrie 2012 se termina al 5lea ciclu al pamantului, astfel ca atunci cand au disparut mayasii a fost sfarsitul celui deal 4lea ciclu[dci nu e exclus sa disparem si noi ca mayasii, dar nu cred, nu vreau sa cred)
Acolo arata ce au"scris"maiasii, era un desen cu un sarpe din apa care inunda pamantul, arunca apa din cer.
Un savant spunea dupa sfarsitul celui deal 4 lea ciclu(cand au disparut maiasii) tot pamantul a fost inghetate.Aceste cencluzii le-a tras de la nu stiu ce ghetar imens de sub care se vedeau cum ieseau plantele acoperite de gheata cum mii de ani, odata cu inceperea topii ghetatrului(pentru ca s-a topit mult in ultimii de ani)
In ceea ce priveste schimbare polilor, spunea ca este o tragedie mult prea mare pentru a se intampla.Si ciudat este faptul, ca acel savant a spus ca acum, in acest momentpolii sunt schimbati.Adica normal Sudul este Nordul, Iar Nordul, Sudul.deci daca s-ar schimba polii ar revenii la pozitia lor normala de cand a luat viata pamantul.
In concluzie, in 2012 va incepe cel deal 5 ciclu al pamantului, o luam de la capat.
Acum eu nu stiu ce sa cred, pentru ca si inainte se spunea ca in 2000 ar veni apocalipsa. Dar faputl ca acesti buni fosti astronomi, maiasii, au acut calendarul doar pana pe 21 decembrie, sigur stiau ei ceva, ceva.
Eu una cred ca se va intampla ceva in 2012, dar sper nu ceva tragic, astfel incat sa murim.
Totusi urmareste pe National georafic cand va mai fi acest documentar cu 2012, ca eu l-am vazut de 2 ori. A fost odata de Craciun si a doua oara in februarie.Sigur,sigur o sa-l mai dea.
dar iti inchipui ce panica o sa fie in 2012, mai ales pe 21 decembrie in jur de ora 23? Nici nu vreau sa-mi inchipui.Creca n-o sa pot dormi in noaptea aia.
Bn, oricum sper sa fie totul bine, acar pana atunci.
pup si papa