| Raul a întrebat:

In care dintre teorii credeti? Creationista(ca primi oameni au fost Adam si Eva) sau Evolutionista(facuta de Charles Darwin care ne zice ca omul se trage din maimuta... ceea ce e cam evidentiata de violenta noastra)

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff.in sfarsit a-ti rezolvat si voi.de abia am trecut de navarre, fiidca si la postarea lui se discuta aprins. vad ca si voi acilea ajunsa-ti la rezolvarea cazului.deci pana la urma; maimuta a fost creata si a evoluat.sau a degenerat in om? ca nu prea am inteles bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daddy, pentru ca maimutele ar evolua si azi daca ar fi ceva...stiu ca evolutia unei specii se realizeaza in mii de ani, dar unele schimbari s-ar vedea si azi daca ar fi, dar nu se vad! Si chiar daca omul s-ar trage din maimuta, maimuta de cine a fost creata? Ca doar n-a aparut din seninwinking, tocmai de asta imi pare absurda varianta evolutionistawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea creationista...
... cea revolutionista mi se pare prea falsa.

| Cristina8145 a răspuns:

O intrebare pentru toti cei care cred in teoria evolutionista: Daca ne tragem din maimute cum sustinte teoria aceasta, pe maimutele acelea cine le'a creat?:-)