| Roberto a întrebat:

Instinctul bate ratiunea, sau, ratiunea bate instinctul?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Evident, înstinctul bate raţiunea.
Dar depinde şi la ce te gândeşti, când spui "instinct".

Apropo, acele virgule din ce le-ai pus? Că din raţiune sigur nu.

16 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Instinctual "ma gandesc" sa dau un raspuns la intrebarea asta... insa rational, nu. thinking

| chelstone a răspuns:

Pai, depinde de cine te lasi dominat, insa daca gandesti iti poti stapani instinctele.

| MidnightLady a răspuns:

Am trait s-o vad si pe asta: Noname sesizeaza virgulele puse aiurea. P-ale altora, bine'nteles.

| PetreConstanta a răspuns:

Amandoua sunt bune

| Mayar a răspuns:

Pai faza e ca 90% pun instinctul in slujba ratiunii, adica isi folosesc ratiunea pusi de instinct.

| MasterGoldX a răspuns:

Ratiune = instinct, instinct = ratiune.

| Scândură a răspuns:

Instinctul bate ratiunea! Cateodata ceea ce simti, invinge pana si ceea ce e rational!

| alex9109 a răspuns:

Instinctul si ratiunea sunt buni prieteni, nu se iau la bataie.

| MâţaD a răspuns:

De cele mai multe ori, instinctul bate ratiunea.

| Zippy a răspuns:

Prostia le bate pe amandoua

| hummer24 a răspuns:

Roberto habar nu am da un lucru stiu sigur, eu te bat pe tine laughing

| Roberto explică:

NOname le-am pus din instinct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine instinctul a batut ratiunea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de firea persoanei si de educatie.

| DjSmoala a răspuns:

Ceasul bate ora 11

| Fabia_7095 a răspuns:

Uneori bate instictul, alteori ratiunea. Depinde de situatie, de temperament, de starea psihica si alte implicatii.