| Jeremy1 a întrebat:

Ipotetic vorbind, unde ar fi ajuns planeta asta daca nu ar fi existat niciodata lideri cinici?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

La balamuc. In politica trebuie sa fii pregatit sa faci lucruri neplacute, ca daca nu le faci se intampla lucruri si mai neplacute.

| sublime89 a răspuns:

Planeta n-ar fi ajuns nicaieri, tot aici ar fi fost. Omenirea in schimb ar fi ajuns mult mai departe.

| mixxjim a răspuns:

Ori mult prea bine, ori ar fi disparut din cauza suprapopularii de prea mult bine happy

| Analytical a răspuns:

Unde ai fi ajuns si tu cu o mentalitate a ta. Omul e tot om, ca-i brun ca-i albiu ca-i verzui toti gandesc. Si bine si fac. In functie de deciziile omului faptele au o amploare si mai mare asta e ceva general. Omul in sine e neputincios daca Cineva nu ar avea grija de-o suflare. Cand si-Or lua ochii de la noi sa te vaiti atat, nu acum. Nu e cazul.

| LoLiPoP101 a răspuns:

Sirya... e un exemplu?