| Diana3509 a întrebat:

Mai are cineva sentimentul ca atunci cand vorbeste despre sine, se expune?

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Nu toţi oamenii au acest sentiment, atunci când vorbesc despre sine.
Povestindu-ţi probleme, gândurile, părerile mai personale--te expui criticii şi astfel oamenii iţi pot face o părere despre tine, sau pur şi simplu pot profita de ceea ce le spui.
Eşti mult mai vulnerabilă atunci când povesteşti despre tine, pentru că majoritatea lucrurilor sunt cele mai personale, iar asta--nu ştiu, este destul de naşpa.
Mai ales când te gândeşti că cine ştie ce prieten ştie asta şi tot aşa. happy
Poţi devenii paranoică şi te poate stresa, aşa că ar trebui să-ţi mai ţii gura din când în când, sau să fii mai atentă.
Oamenii sunt răi.

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Depinde cui vorbesti.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Corect! Imi expun calitatile, oricum, defecte nu prea amwinking

| bamse a răspuns:

Nu zi niciodata tot ce stii, nu arata niciodata tot ce poti.

A spune tot despre tine, este un fel de BigBrother ad-hoc. Fii precauta tot timpul si confeseaza-te unei singure persoane de incredere sau unui grup cat mai restrans.

Una e sa fii sincer, alta e sa zici despre tine.

| Bogdanux a răspuns:

Depinde de persoana cu care vorbesc.

| AG a răspuns:

Cred ca toata lumea simte asta. Si daca vorbesti in fata unei multimi, sentimentul devine mai apasator. Cu cat multimea este mai mare, cu atat vei simti ca te expui mai mult. Eu am problema asta, si din aceasta cauza nici nu mai scriu in ultimul timp. Cred ca tot ce scriu va fi interpretat si ca mi se va citi prea usor personalitatea.

| Încrucişătorul a răspuns:

Diana, cu cat vorbesti despre tine si aduci ascultatori, cu atat pericolul te paste mai bine.

Nu exista "cazuri speciale".

| dr0wn a răspuns:

Of course...
Si in fond ce glazura mea le pasa lor.

In general oameniilor prosti nu trebuie sa le expui nimic ca profita.
DEFAPT expunete da nu prea mult.

Sa ai tot timpu Secret Troll Advantage.

| CarlaElena a răspuns:

Da, si eu am sentimentul acesta. In cazul meu sentimentul provine din cauza ca nu am incredere in oameni. Si uneori am impresia ca ceea ce spun despre mine va fi folosit impotriva mea candva. Precautia...happy

| MiHaI a răspuns:

Uneori da uneori nu depinde cu ce persoane vorbesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o persoana introvertita si in acelasi timp extrovertita.Depinde de persoana cu care vorbesc.Persoanele simt ca se expun atunci cand vorbesc cu oamenii nepotriviti care nu ii inteleg si care rad de ei.De asta sunt atat de multi introvertiti pentru. ca daca atunci cand vorbesc se simt vulnerabili. Tacerea le ofera siguranta chiar daca ii omoara. Comunicarea cu persoana potrivita face totul.Restul sunt detalii.Bye

| danya5 a răspuns:

Buna diana, cred ca si eu simt acelasi lucru ca si tine doar ca eu prefer sa vorbesc despre mine im poeziile pe cre le scriu ai putea sa faci si tu lucrul asta.in momentul in care incerci va vorbesti despre tine e posibil ca ascultatorul sa nu fie pe aceiasi lungime de unda cu tine si sa interpreteze gresit ceea ce vrei tu sa transmiti. pupici

| p0ke a răspuns:

Nu da, depinde cu cine vb