| Andrei123654789 a întrebat:

Mai este cineva aici, care apreciaza filozofiile lui Allan Watts?
I mean... tipul avea o viziune interesanta si ma face sa cred ca exista destul de mult adevar in aceste simple vorbe happy
Videoclipul meu preferat este asta: https://youtu.be/mMRrCYPxD0I
Deci,voi ce parere aveti? happy

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Da foarte frumos video-ul. Ne arată că ființa umană prezintă mult mai multă măreție decât consideră unii cuprinși totuși de mediocritatea și banalitatea sufletească. Pentru a te înălța trebuie să fii conștient de capacitatea pe care o ai, de capacitatea de a ajunge la "înălțare". Eu am simțit deseori foarte puternic unele lucruri, sunt un tip care pune accent foarte mult pe ceea ce simte, iar ceea ce simte îl face adeseori să evadeze, îl face să simtă o stare unică. Uneori mă simt trist pentru cei care aleg să fie mediocrii, dar sunt fericit pentru mine că nu o să aleg niciodată asta. Suntem mult mai complecși decât consideră foarte mulți. Ei pot să considere asta, dar își fac rău singuri. E greu să ajungi la fericire dacă nu ai pentru aceasta prea multă considerație.