| anonim_4396 a întrebat:

Metaforic vorbind :Iubirea:autism sau nebunie? happy

16 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Nebunieeeeeeeee, cand te lasi cuprins de acest sentiment ce provine din tine, subliniez din tine, primul gand este - asta e nebunieeee!
iubirea iti provoaca o stare extatica, simti sa te exprimi, esti mult mai conectat incepi sa vorbesti cu florile si copacii big grin

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Iluuuusion.

| Brâncuşi a răspuns:

Of course, nothing, metafoc vorbind?
Ar fi o idee să gândim, autism? N-am nevoie să trăiesc într-o lume numai a mea, nebunie, sunt sigur că fiecare persoană este nebună în stilul său şi Iubirea cel mai frumos sentiment nu îţi este prezent când ai nevoie.
E greu dar putem trece pentru unele încercări ale vieţii.
O seară bună!

| Seby90 a răspuns:

Prefer sa o compar cu leap of faith. Iti trebuie curaj: Sa admiti, sa o spui, sa o dovedesti, sa iei decizii pentru relatia ta.

| Delicacy a răspuns:

Cred că mai degrabă s-ar potrivi angina pectorală...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logoreic tastand:
Iubirea este un cocktail de droguri.Le cauti pe toate, le amesteci, te inseli ca te lasi si te doare cand nu le gasesti.

| bloodyhell a răspuns:

Sau

| Zabbyel a răspuns:

Pură nebunie love strucklove strucklove struck

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Iubirea chiar este o boala psihica si nu eu o spun.Deci as spune-o la propriu nu la figurat dar in fine.

| Lynna a răspuns:

In mod sigur nebunie...

| BSwwatch a răspuns:

Mix-ul asta este in noi, cantitatile difera de la individ la individ!

| SimionAlexandru a răspuns:

Iubirea neconditionata, este acel sentiment care iti permite sa spui: "Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce alegi TU pentru TINE".
Iubirea niciodata nu spune NU. :-)
Iubirea niciodata nu spune "Dar daca ma iubesti.", "Te cred doar daca.", "Cum imi dovedesti?", etc.Cand se ajunge la astea, in general e vorba mai mult de atractie fizica, decat de iubire. Iubirea nu e nici autism, nici nebunie. Am invatat ce este iubirea, inca din momentul in care prima mea iubita, a murit in bratele mele, ultimele ele ei cuvinte, fiind: ""Te iubesc, Alex"

| anonim_4396 explică (pentru SimionAlexandru):

Ce va mai place sa stoarceti lacrimi rolling on the floor

| SimionAlexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez critica, dar nu vad rostul, cand nici macar nu ma cunosti happy
Omul care judeca nu conteaza, Omul care conteaza nu judeca. Sa ai o zi frumoasa

| alex500 a răspuns:

Nebunie.Cand esti indragostit treci peste tot fara sa iti pese!

| janynefeaver a răspuns:

As zice mai degraba nebunie, decat autism. Dar, fiecare dintre noi vedem iubirea in felul nostru.