| doarUnCopilprost a întrebat:

Nu e nicio diferenta intre existenta si non-existenta. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Sunt acelasi lucru dar privite din puncte de vedere diferite

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

După ce a folosit toaleta, George s-a spălat pe mâini. Păreri?

| T0T a răspuns:

Frate, dacă tu crezi asta de ce nu te sinucizi? Oricum e același lucru din punctul tău de vedere.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu te interesaza nicio parere.
Vrei doar sa-ti faci norma la postari ca sa devii utilizator senior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este frate nici o diferenta.in biblie scrie clar ca; cei vii aduc slava lui Dumnezeu, cei morti nu.in realitate lumea e plina de morti vii, de zombie, de reincarnati, de karme, ca nici nu mai stii care si cum *** si care nu.ce crezi? tu ce parere ai?

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, şi eu am bătăi de cap să-mi dau seama dacă o anumită persoană e reîncarnat sau zombie. Nu ştiu care şi cum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi aduci aminte de cineva. ''Nimic este totul si totul este nimic''.

| Tinna666 a răspuns:

Scuze ca iti spun asta dar incep sa cred ca tu ai o problema.pui numai intrebari aiurea si daca cu adevarat ai probleme te sfatuiesc sa consulti un psiholog

| SetYourselfFree a răspuns:

Non-existenţa este existenţa şi existenţa este non-existenţa.Tu eşti existent aici, dar nu eşti existent pe Marte.Stră-stră-stră bunicul tău este non-existent aici dar este existent pe Marte.

| AleisterHN a răspuns:

Există o diferență între existență și non-existență și e una foarte vizibilă pentru ochiul care dorește să vadă. Între a exista și a trăi e o diferență, ca să stabilim acest lucru în primă instanță. Animalul trăiește, omul există. E o problemă legată de natura umană și de sensul vieții ce întrebi tu acolo și ce îți recomand, dacă chiar dorești să afli, e să citești „Trilogia cunoașterii" și „Geneza metaforei și sensul culturii " de Lucian Blaga, iar privind absurditatea existenței, treci pe la Jean-Paul Sartre și Albert Camus.