| Tirri28 a întrebat:

O intrebare interesanta, cred eu : Pentru cei care cunosc viata lui Tupac Shakur, nu doar " rapperi " care au ascultat o melodie in viata lor si nici macar habar nu au de engleza, dar sunt " mari fani ", Tupac spunea : " My only fear of death is coming back reincarnated ". Sigur cunoasteti si conspiratiile din jurul mortii sale ( Schimb intre casele de productie, Illuminati sau alte circumstante ), deci la ce credeti ca s-a referit prin acest citat?

21 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Îi nasol să mănânci fecale și să ți se mai dea o porție.

| Stepbystep a răspuns (pentru Polaris):

Mai bine de atat nu poate fi spus! Mi-ai facut ziua rolling on the floor

| Tirri28 explică (pentru Polaris):

Am inteles ca esti plictisit, dar nu ma intereseaza sincer happy.

| Polaris a răspuns (pentru Tirri28):

Nu cred că înțelegi ce am vrut să spun dacă te simți ofensat.

| atraiptatipovestiviata a răspuns (pentru Tirri28):

Mie imi place muuuult de tot muzica lui Tupac. :X:X:X:X Daca te uiti pe site-uri din USA la articole despre el ( mai ales articole mai vechi), iti vei da seama de multe. Oricum va ramane intotdeauna cel mai bun din toate timpurile. :X

PS : remixul for ever young (video) este chiar emotionant. sad

| AlexaSexoasa a răspuns (pentru Polaris):

De ce tu ai mai mankat?

| Vladuthz a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

Nu pitipoanco, prin ceea ce a spus el a vrut sa zica ca traind intr-o societate ca a noastra este echivalentul la a manca ****, iar reincarnadu-te inseamna sa revii, adica sa mananci din nou. Insa intelectul tau e invers proportional cu marimea sanilor tai. Cred ca numele de Shakur ti s-ar potrivi si tie daca intelegi ce vreau sa zicwinking

PS: Se scrie mancat, cu c nu cu k draga pitipoanca big grin. Acuma hai sari la gatul meu ca te-am numit cum meriti.

| Polaris a răspuns (pentru Vladuthz):

Don't feed the troll, fellows.

| sabin89 a răspuns:

Foarte probabil el nu credea in teoria reincarnarii, care de altfel nu are niciun suport. Dar, asa cum zice si mihai, a fost un fel al lui de a spune ca este dezamagit de societate si lume si ca nu si-ar mai dori sa revina printre cei vii.

| littleblackgirl a răspuns:

Cred ca el a vrut sa arate ca lumea si societatea in care traim nu este un loc atat de bun pe cat credem, sau pe cat am vrea sa credem, si ca sinura lui frica e sa se intoarca iar aici dupa ce moare.
Nu sunt un fan innebunit, dar imi place, ascult melodiile lui, si pot sa spun ca dintre toti rappar-asii astia din ziua de azi, nimeni nu se compara cu el. Singurul care imi place la fel de mult este eminem, si cred ca face rap de calitate. Parerea mea happy

| M25M a răspuns:

Se referea ca vrea sa traiasca doar o data pe aceasta lumea. Stii prea bine ca nu tragea o concluzie pozitiva despre societate in cateva melodii.
P.S. Nu sunt mare fan, insa cateva melodii tot am mai ascultat.

| Psycho777 a răspuns:

Intr-un fel, cred, el stia ca succesul lui se va sfarsi de la un moment dat. Cum spune si melodia sa, "Killuminati" el este total in dezacord cu tot controlul de care depind francmasonii si care ni-l baga noua astazi pe gat prin muzica, filme, etc. Sincer, el era sigur ca aceia o sa il ucida pentru adeptii pe care si i-a luat impotriva masoniilor (Illuminati). Asa cum ei controleaza tot, s-a saturat sa traiasca intr-o lume aflata sub control continuu. Ce folos sa se reincarneze daca o sa ii fie controlata viata din nou? La ce bun democratie daca nu beneficiem in niciun fel de ea? (ma refer sa beneficiem pozitiv). Asta e parerea mea... In anumite documentare am vazut si "Teoria celor 7 zile". Intr-o melodie sunt trase 7 focuri de arme, intr-o melodie, intr-o anumita parte spune "i'm allive and i'm missin' you". Si chiar si piesa pe care a scos-o, "Troublesome '96 " e putin cam ciudata deoarece vorbeste de moartea sa si el a murit in '96. Deci, asta e parerea mea.

| AlexaSexoasa a răspuns:

Shakur ci nume!laughing) O lua in popopu?

| HueyFreeman a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

Cati ani ai draga sexoasa?

| AlexaSexoasa a răspuns (pentru HueyFreeman):

Uita+te la profil, nu stii sa calculezi prostane?

| M25M a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

Sa stii ca nu are conotatia pe care creierul tau s-a zbatut sa i-o dea...

| AlexaSexoasa a răspuns (pentru M25M):

Dar are o pla in cur la tine! stim cu totiii cati place!laughing)))))))))))))))))))))))))))))

| Tirri28 explică (pentru AlexaSexoasa):

Termina-te. Si ca sa stie si incuiatii/incuiatele ca tine Shakur e un nume, un nume care va ramane in istorie pentru semnificatia lui, dar daca tu stii doar sa spargi seminte si sa mergi in club in seara de dinaintea bacului e ok si asa. happy, Poti trai si asa, sa vezi cum trece viata pe langa tine, fiecare cu ce il doare.

| Polaris a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

sad

| HueyFreeman a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

E in regula, nu am sa ma iau de tine, e deja destul de greu sa ai un retard mintal. Iti urez sanatate.

| M25M a răspuns (pentru AlexaSexoasa):

1. Razi singura la glumele tale.
2. Vezi ca eu nu te-am insultat.
3. Continui astfel iti vei face un alt cont in curand.