| godge a întrebat:

Oare de ce cand se vorbeste de schimbarile climaterice nu se mentioneaza faptul ca aceste schimbari au existat intotdeauna.

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Parerea mea: nu mentioneaza ca aceste schimbari sunt dintotdeauna, deoarece au nevoie de stiri.

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca de data asta sunt provocate de om.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Conspiratie masonica.

| Alcyon a răspuns:

Asa este, mereu au existat schimbari climaterice. Problema e insa alta... Problema e ca in epoca moderna, aceste schimbari se produc extrem de rapid. Inainte, temperatura crestea foarte lent, in mii de ani. In prezent, cresterea e accelerata.

| Exaizo a răspuns:

Fiindca este logic? Pamantul este intr-o continua miscare de cand exista. Rezulta ca si clima se schimba.