| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre anul 2012 (prefigurat ca apocaliptic) si schimbarile climaterice? Credeti ca este vreo legatura?

12 răspunsuri:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Aberatii toate... e aevarat, clima se inclazeste dar nu o sa murim in 2-3 ani

| sy46 a răspuns:

Daca ar fi sa credem tot ce zboara pe la ureche...De cate ori a mai fost sfarsitul lumii pana acum?laughing de cel putin 3 ori. Dupa parerea mea 2012 va fi un an ca oricare altul. Poate cu mai putine paduri si resurse naturalelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nimic de a face schimbarile climatice cu anul 2012. tera a mai trecut prin astfel de schimbari climatice, sunt cicluri normale. Ceea ce ne baga mai marii lumii pe gat, cum ca omul este de vina, este frectie la un picior de lemn.numai cei care nu vor sa vada si altfel lucrurile cred in glumele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce facem? asteptam momentul, poate se intampla in sfarsit...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o manevra inteligenta de a manipula omenirea psihic. Numai cei creduli pot crede asa ceva. Cei cu putina inteligenta, nu inghit asa ceva, pentr ca sunt argumente o gramada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In 1900 si ceva s-a dat un anunt la redio in USA, precum nea invadat martienii, sa facu haos, in 2000 ne-a facut capul praf cu Nostradamus in 2012 calendarul mayas in 2024 o sa ne faca capul praf cu egiptenii si asa mai departe DESCREDITAREA PSIHICA A OMENIRII facute de oameni cu bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vizionat o lectie on-line al unui prof Adam, si a cerut scuze ca vorb in engleza si poate nu il inteleg toti care casca ochii la el. A inceput bine cu profetiile despre mayasi, a spus despre o civilizatie mult avansata decat noi au plecat etc. Dupa, a inceput sa povestesca de Dumnezeu da invatam scriptura sa nu uitam de cele 12 porunci etc. si ca maestrul lui Guru la invatat pe el sa imparta invatamintele mai departe. Pai eu fugeam naibi din sala, asa ca am indhi pc-ul Pai guru ne trebuie noua? Cand noi o sa murim naibi de foame in Romania, muncim si nu stim pentru ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni buni, ce sunt piramidele? Au mayasii, egiptenii etc. Oamenii de la inceputul timpului au vrut sa fie aproape de cer. Oamenii din timpul nostru nu fac cladiri cat mai inalte? Acum 2000 de ani cladirile aveau baza solida si patrata cu suprafata foarte mare ca sa se poata inalta cat mai sus. Asa ca omul dintatdeauna a vrut sa se inalte la cer.Nu mai aplecati capul la toate tampeniile care va baga in panica

| -TattO- a răspuns:

Clima... peste cativa ani o sa plantam portocale aici la noi. dar 2012? cate cutremure nu s; au prevazut pana acum? si cate s'au intamplat? 0.nu? daca ar fi fost sa fie asa. s; ar fi dat la stiri din 10 in 10 ore cate o atentionare. si multe altele... sa fim seriosi. da?

| Deea dYdY a răspuns:

Daca nu ai vazut documentarul cu cartea lui nostradamus, til recomant, si ce parere sa am cred ca nu este posibil, chiar asta am discutat si cu niste colegi, joi, despre asta, singurul mod dea afla adevarul este sa lasam timpul sa curg!

| sam a răspuns:

Dupa ei sfarsitul lumii a fost in 2000 deci de ce ne'am mai face probleme?laughing))

| just_for_my a răspuns:

Ceea ce e sa se intimple se va intimpla indiferent daca vrem sau nu, iar daca exista legatura intre 2012(apocaliptic) si schimbarea climei doar tatal ceresc stie cum a orinduit lucrurile (parerea mea)