| LigiMe99 a întrebat:

Ok. Cine stie sa-mi raspunda macar la cateva dintre intrebarile de mai jos e f. f. f. tare:

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?

2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?

3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?

4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?
5. De ce localurile deschise non stop au incuietori?
6. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
7. Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar in romaneste?
8. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?
9. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
10. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?

Răspuns Câştigător
| Trolololol a răspuns:

1. N-are nicio legatura lungimea/forma cuvantului cu ceea ce denumeste.
2. Pentru ca ei trebuiau sa se sinucida prin explozie in mijlocul maselor de oameni, pentru a lua cat mai multe vieti omenesti. Daca nu purtau casca, era foarte posibil sa moara chiar pe drum in zadar, iar armata/comunitatea terorista etc. ar iesi pe minus degeaba.
3. Este un protocol de baza in medicina, nu conteaza cui i se face injectia si de ce.
4. Identic.
5. In cazurile in care ar fi inchise pentru incalcarea unor norme, sa nu fie pradate de hoti sau vandalizate.
6. Inotul slabeste in cazul oamenilor. Oamenii n-au aceeasi structura biologica asemenea balenelor. Ar fi chiar aiurea, nu?
7. The Day of Peace?
8. Datorita carotenului din citoplasma de la nivelul celulei vegetale.
9. Intunericul nu are viteza, el aparand in lipsa luminii.
10. Pe langa faptul ca nu e chiar foarte hranitoare carnea soarecelui, care e si foarte putina, contine si foarte multi paraziti, soarecii insusi fiind o specie parazit. Totusi, in unele tari exista acest tip de mancare, dar nu au mare succes.

Care e rostul acestor intrebari?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai uitat o intrebare: De ce nu doare prostia?

| DonAnonymius a răspuns:

Stiu, ai scris pe google intrebari fara raspuns big grin. Puteati totusi sa precizezi sursa de unde ai luat aceste intrebari.

| FOCUS a răspuns:

idem anabella, te-ai uitat la intrebarile fara raspuns de pe TPU shame on you

| LigiMe99 explică:

@ardnaxur1961 Stiu eu sa raspund la asta: Pentru ca multi oameni ca tine ar muri in chinuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare fara raspuns:de ce posteaza aproape toata lumea intrebarile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai pus aceste intrebari la stiinta si filosofie, presupun ca astepti raspunsuri date de un filosof sau om de stiinta descoperit pe ultim moment?
Astea nu sunt intrebari fara raspuns, ci simple jonglari de cuvinte care nu-ti apartin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile astea de pe google sint asa de rasuflate, incit devine penibil cel care le repeta la nesfirsit doar sa atraga atentia. De ce nu vii cu intrebari originale, e asa de complicat sa te gindesti singura la unele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu se poate produce apa? apa are hidrogen si oxigen dar nu le poti combine aceste elemente pentru ca ar insemna explozie, dar totusi in apa ele sunt combinate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece nu se pun soareci in mincare pentru pisici.

| draguticamica a răspuns:

Pai stiu pentru ziua paci in engleza :The day of peace