| DorelSudoru a întrebat:

Pana la ce varsta merita sa traiesti?

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Merita sa traiesti atat timp cat cei din jurul nu iti doresc moartea...

| harciog a răspuns:

Nu conteaza virsta.Precizez ca acest corp al nostru va deveni neputincios cu toate ca sufletul, probabil, va fi vesnic tinar.Ne vom cara exact atunci cind vom fi in stare sa ne acceptam sfirsitul si asta va fi odata cu impacarea cu noi insine (cei din urma ramasi, daca intelegeti).

| cristi202 a răspuns:

Pina mai poti sa gindesti, pina mai poti sa simti, pina mai poti realiza ceva (nu neaparat fizic vorbind). Asta cam inseamna ca pina in ultimul moment al vietii, oricare ar fi el, la 40, la 60, la 80 de ani. Si chiar de vin bolile odata cu batrinetea, viata tot are un sens, trebuie sa vezi ce poti face si in acea situatie in care o boala urita te poate limita - exista multe lucruri ce pot fi facute chiar bolnav fiind.

| itscloudyoutside a răspuns:

Pana mai esti in stare sa te descurci singur.

| Ea a răspuns:

Stii? Unele vieti isi merita existenta oricat ar dura. Altele se fac inutile inca din tinerete. Nu este vorba despre puterea ta; cand te lasa picioarele, nu te lasa si simturile. Viata este frumoasa la orice varsta. Chiar e la moda printre tineri ideea ca viata asta e de nimic. Ma revolta! Adica. esti tanar o singura data, scoate ce ai mai bun din asta! La urma urmei, "Viata nu se masoara in numarul de respiratii, ci in numarul de clipe care iti taie respiratia."
Merita sa traiesti oricat, daca stii sa-ti doresti ceea ce ai.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pana cand nu te mai poti sterge singur la fund.

| bendis92 a răspuns:

Cat mai mult, atat timp cat esti folositor si stii ca cineva are nevoie de tinewinking

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pana cand incepi sa ajungi o povara pentru ceilalti... dupa un overdose sanatos de medicamente si aia e. Ceau bambina.

| Claudiuu a răspuns:

Aduna ani tai + 0 si acela e raspunsul.

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Pai, cel mai bine e sa traiesti cat decide Dumnezeu, nu sa te sinucizi la 40 sau 50 ca asa iti spune cineva, sau asa vrei tu. Stii, viata e foarte scurta, si nu merita sa ti-o pierzi degeaba. Merita sa traiesti mult, doar in cazul in care ai 70-80 de anisi te chinui(ma refer, sa stai la pat). atunci da. Te poti ruga la Dumnezeu sa te ia mai repede pentru a nu te mai chinui. Daca te sinucizi, este un pacat extraordinar de mare. Daca Dumnezeu ti-a oferit viata, de ce sa te sinucizi?(nu e pentru tine, pentru cei care gandesc asawinking ) Mi-a povestit bunica mea mai multe.(este foarte credincioasa) In loc sa te bucuri acolo sus de toate frumusetile Raiului, trebuie sa stai in iad, sa te chinui deoarece tu ai facut pacate in viata ta. In fine. Asta este parerea mea. Ma astept sa fiu votata cu "stupid"!
Numai biiiine! :*

| DorelSudoru explică (pentru Millanteria):

Daca vroiam sa aud de d-zeu postam la religie oh go on

| Millanteria a răspuns (pentru DorelSudoru):

Asta este parerea mea. Am inceput sa scriu, si am toot scris. In fine, daca nu-ti place da-mi stupid. Alegerea ta!

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru DorelSudoru):

Ha ha mi-ai facut ziua mai buna stateam citeam si cand am vazut aberatiile mi-am zis: *** nici aici nu scapam de subiect laughing

| DorelSudoru explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Ce aberatii?

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru DorelSudoru):

Cu dumnezeii mamii lui laughing

| DorelSudoru explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Sa vezi cat am aberat eu la penultima intrebarelaughing

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru DorelSudoru):

MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu cover me! I'm going in!

| lplostonyou a răspuns:

100-120 happy Viata nu este ca o afacere care merita sau nu merita sa fie facuta,viata este un dar si trebuie traita cu bucuriile si tristetile ei,daca ar fi numai bucurii in vietile noastre, ne-am plictisi la un moment dat, asa ca viata ne mai rezerva si unele tristeti pe ici colohappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

70 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti muri cand vrei.goi venim, pe lume, goi plecam.nu luam nimic cu noi.nu ramanem datori nimanui.

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Pai cat te lasa Dumnezeu

| TomJerry a răspuns:

Pana la varsta la care te poti intretine singur!

| tequila777 a răspuns:

Pe bune acum, fiecare varsta are ceva frumos si ok in ea, ai sa vezi cand ajungi si tu pe-acolo;)

____ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| Malasuerte94 a răspuns:

WTF ce intrebare e asta ti'e teama k esti prea batran?