| ghalexandru a întrebat:

Pe cine sarbatorim pe craciun? Bradul pe care il impodobim? Mos Craciun? Sau alte superitii stupide? Eu IL sarbatorez pe Domnul meu Isus Hristos care S-a nascut acum 2000 de ani, dumneavoastra?

Răspuns Câştigător
| mariaale a răspuns:

Eu sarbatoresc Sarbatorea Nasterea Domnului sarbatori fericite!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu "sarbatorezi", eu sarbatoresc. Oricum, toti sarbatorim acelasi lucru. Modul in care o facem difera, asa ca nu e nevoie sa sari la beregata.
Si, a propos: ce-s alea "superitii"?

| anad a răspuns:

Toti sarbatorim nasterea Domnului si toate colindele anunta si slavesc nasterea lui.Nu mi se pare nimic gresit in faptul ca ne intregim bucuria cu bucate mai alese pe masa si cu o casa curata si un bradut impodobit.

| NomberOne a răspuns:

Toata lumea sarbatoreste Nasterea Domnului Iisus Hristos(toti credinciosii) doar ca bradul si celelalte sunt niste traditzii.(Ex.:bradul reprezinta Sfanta Treime)

| cucurigu a răspuns:

Eu il sarbatoresc pe nea Marin miliardarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sarbatoresc nasterea Domnului, bradul si mosul sunt doar niste simboluri de suflet.