| βeĺBŷŷ a întrebat:

Sal TPU

Spatiul cosmic dincolo de Pamant este transparent? Ce se intampla daca nu ar fi asa?
Dau FUNDA! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| SergiuOsan a răspuns:

Ceea ce se gaseste in spatiul cosmic in afara planetelor este de fapt, in mare parte vid, asadar este transparent. Daca nu ar fi transparent lumina nu s-ar putea propaga si astfel nu ar mai exista viata pe Pamant, nu am putea vedea stelele ca de altfel nici un alt corp din univers.

2 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Si sticla e transparenta dar e de fapt nisip. E transparent spatiul dar nu vid, e plin de particule de praf, gaze si energie, multa energie.

| Deny_Denysa_2001_MMls a răspuns:

stii ce planeta este luceafarul