| Alice1122 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor eu la mate am un 9 si doi de 6.Mama nu stie de aia doi de 6 ca profa a naibii ii si mi-a luat caietul numai la geometrie(unde abia stiu cei cu mine) si nu stiu ce sa ma fac mama vreia sa am media 8 pe semestru asta si in ritmul asta nu stiu daca o mai fac 8 ca am 7 in teza.nu stiu cum sa-i spun mamei de aia doi de 6 (scuze de categorie) plz help

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Foarte bine că ai notele astea! Asta înseamnă că profesoara ta face parte din cei foarte puţini profesori care chiar îşi fac treaba la oră.
Las' că n-o să se răstoarne pământul dacă ai să ai media 7, cât îţi iese acum.
Important e să ştii tu materia, nu notele din catalog.
Iei şi-i spui maică-tii de note şi-i explici că materia e totuşi dificilă şi că te străduieşti şi că ai să te străduieşti mai mult, mai ales că poţi, din moment ce ai luat şi un 9.

Succes în continuare!

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

laughingZi lu' maicata ca ai note bune...adica aia 2 de 6laughing
P.S astea-s note proaste?

| MadnessCaffe a răspuns:

Te cearta ca iei 6?

Eu daca iau un 5 e minune laughing

| didiDia a răspuns:

Ar fi trebuit sa-i spui atunci cand i-ai luat. Apropo, la voi nu se fac sedinte cu parintii? Ca la mine si cand eram la liceu, la sedinta dirigintele ii arata parintelui toate notele pe care le-a luat copilul. Sau mama ta nu intreaba de note la sedinta pentru ca are incredere in tine?

| RoLucky a răspuns:

Cred ca esti maxim cls a VII-a. de iti mai faci probleme din astea...
Incerca sa ai cu mama ta. o discutie deschisa, incerca sa vb cu ea detoate. ca sa nu iti mai fie frica de asa ceva, se intampla oricine poate sa ia o nota mica, explica-i situatia si te va intelegewinking

Funda?