| aveam14ani a întrebat:

Hi happy am oo porblemaaa worried in urma cu 1 saptamana am luat un 5 la mate in test nu stiu daca trece notele de ce 70% din clasa au luat sub 5. [eu nu sunt tocilara nici proasta am avut media finala anul trecut 9.56] am mai luat un 7 la fizica[ nu trece nota] si un 8 la religie[o trece dar nu ma conteaza] si azi ne-a zis diriga ca face sedinta cu parintii vineri[poimaine] de fata cu noi in ora de dirigentiecrying( ni-e frica sa ii zic ce nota am luat la matecrying parintii mei sunt un pic cam exigenti in privinta invatatirii. eu nu ma descurc ffaorte bine la mate [media 8] mai ales ca profa are pretentii la mine ca pot mai mult [da pot dar mi se pare absurd sa fac ce imi zic altii].
intrebarea este: cum sa ii zic mamei? sau ce sa fac daca nu ii zic? please help meecrying( [app daca ii zic ca nu e sedinta o sa afle de la diriga.straight face ].
daca vrei sa ma iei la misto, mai bine nu mai scrie.
fundita celui mai bunn respuns kiss.
merci pentru atentie happy! [scuze de categorie]

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă ţi se pare absurd să faci ce zic alţii, de ce ai mai venit aici să ne întrebi ce să faci? thinking
Îi spui despre teste direct şi corect, dar începi cu "ştii, am dat test, să vezi câţi au luat 5!" şi începi eventual să explici ce v-a dat la test şi că n-ai înţeles, sau mai inventezi că a tras careva coleg de tine să-i spui la test şi ai pierdut timp.
Îi spui şi de şedinţă, întotdeauna spune-le tu, să afle primii, decât să afle situaţia ta de la profesori.
Şi nu, n-o să te iau la mişto aici, dar dacă tot ai avut 9, 56 media generală, învaţă să scrii mai bine, măcar la română să ai note mari happy

4 răspunsuri:
| DonaldTrump a răspuns:

Copil sensibil laughing

| aveam14ani explică:

Mi se pare absurd sa fac ce spun altii si nu imi placelaughing si romana mi-a crescut medialaughing

| DakotaRoyse a răspuns (pentru aveam14ani):

Da, ai oarecum dreptate, dar absurd nu e, pentru că unii ştiu mai bine decât tine ce-ar trebui să faci sau ce nu ar trebui happy

| aveam14ani explică (pentru DakotaRoyse):

Exact.