| anonim_4396 a întrebat:

Salut, are ceva daca iti faci cruce cu mana stanga si te rogi Satanei? http://www.flacaraneagra.ro/inner/satanismtraditional-in dex.htm
Eu de cateva zile sunt satanist si ma simt putin ciudat si parca implinit sufleteste, nu ma mai tem de lucruri cum ar fi intunericul. Ce urmari poate sa aiba ceea ce am facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai pierdut sufletul. te-ai usurat.acum ingrijestete doar de trup. e simplu usor si placut.toale,mancare, tigari bautura, sufletul nu prea te deranja nici inainte acum nici atat.ca nu mai e al tau.

| Ankhulnb a răspuns (pentru anonim_4396):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

| anonim_4396 explică (pentru Ankhulnb):

Nu ma intereseaza ce fac ei.Conduc,lumea,si se vede unde o duc.guverneaza dupa legi pofte si patimi trupesti.si se vad roadele lor.se bazeaza pe desertaciuni, care trec precum fumul; putere bani, minciuna, demagogie.Se vede cat de fericita e lumea.Si cat e de buna.Deci nu ma intereseaza defel.in lume si in general drumul catre iad, e pavat cu bune intentii.e luminos, plin de distractii si placeri carnale, ori inrobitoare.Pana cand omul o da in bara, el si copii lui.atunci incepe sa blesteme pe dumnezeu si sa-l injure.fiindca el e de vina, fiindca e atotputernic si nu face nimic.e indiferent.Ba? va spun un lucru.nu fiti prosti.fiti oameni destepti,fiindca credinta si cunostinta de dumnezeu iti da libertate, si intelepciune, asa cum viata in spiritul lumii va da tot ce vreti, dar stapanitorul veacului acesta, stie ce face.Pacea Domnului, el ne-o da, nu asa cum o da lumea.pacea lumii e zbucium, in limitele carnii.Pacea domnului, e vesnica si nu are nimic cu carnea ce e supusa putrezirii.

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

O sa-ti creasca coarne si copite.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ar putea fi cea mai mare greseala din viata ta daca nu renunti cat mai repede la asa ceva.Satana este necurat, este adeptul raului iar raul nu va invinge niciodata, Dumnezeu a infrant raul si il va mai infrange.Binele inseamna Dumnezeu.Calea, Adevarul si Viata este Hristos si Dumnezeu.Sa stii ca necuratul iti vrea numai raul, niciodata nu o sa iti doreasca binele, el vrea distrugerea lumii si a sufletului tau si tu il ajuti.Insa Dumnezeu, Hristos te iubeste si iti vrea binele.Deci citeste si reciteste ce am scris. Daca e o gluma foarte bine daca nu renunta la asa ceva ca nu te ajuta cu nimic.

| Angel0 a răspuns:

Ai dat numai răspunsuri la mișto zilele acestea și acum o arzi cu întrebările. Te simți putin ciudat pentru ca-ti moare si ultimul neuron, implinit sufleteste ca poate ai iesit de la buda, de intuneric ce sa zic, o fi ajuns electrificarea si la voi saptamana asta.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Sa fii sanatos, important e sa poti trai cu tine, numai sa nu te apuci sa sacrifici caini sau pisici si sa nu faci pipilica pe troite.

| georgesur a răspuns:

Esti cumva egalul lui Razvan Brinza?(cu mamica "portocalie"?)
Daca nu, atunci, mai devreme sau mai tirziu, vei intra la "mititica" si sa vezi cum te vei simti cind te vor "gidila" aia'i "dotati" pe la popou!winking laughing

| DorelSudoru a răspuns:

Dec. satanism traditional laughingMi se pare o tampenie adiac e total opus crestinismului:"cruce cu mana stanga si te inchini satanei" +ca astia-s magicieni inraitiilaughingSfatul meu lasa astea si gaseste o ocupatie frumoasa. Hmm. Zi si mie prin pm daca cum te rogi la "satan" zici "mama noastra" si te adresezi lui laughing. Cred ca ai cam pierdut controlul daca incepi sa crezi ca esti implinit. Si cati ani ai ca ai zis ca nu tie mai frica de intuneric. Asta inseamna ca inatinte iti era? Si acum nu

| thealchemist a răspuns:

Pai o sa ajungi in rai daca esti satanist.

p. s.: mda, am uitat sa precizez, vei ajunge in rai, dar in raiul tau, adica ce e iadul crestinilor, dar daca tie-ti place, de ce nu? unii sunt masochisti si le place ideea de a arde in focul vesnic.

| noktambul a răspuns:

Eu cred ca de cateva zile esti un bou cu tate, de-aia te simti implinit sufleteste.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

D-zeu, Satana.Ambii sunt prieteni imaginari...

| muzicalBoX a răspuns:

Asta e o chestie de mentalitate tu crezii foarte mult ca Satana te ajuta deci tot ce ti se intampla in viata o sa dai vina pe asta. Dar de fapt asa se intampla lucrurile e normal sa ti sa para schimbate lucrurile pe care pana acum ti se pareau banale. Daca crezi ca nu-i bine du-te la bisericalaughing.

| eugeniu_6685 a răspuns:

Norocul tau ar fi sa nu fii luat in seama de cel caruia crezi ca i te inchini. Caci daca te ia in evidentele lui ai incurcat-o la propriu si la figurat.

| RA94 a răspuns:

Iti zic ceva care trebuie sa bagi la Bibelou:
1.Mai intai uitate la ce a zis Marele trezitor de minti Darwin prin teoria lui Evolutionista
2. Din 1 vei vedea ca nu exista Divinitate cea ce este super adevarat
3. Din 2 vei intelege ca nu este Za God and his good fellas Za Satan astia iti sunt doar niste factori imaginari pentru cei care sunt "slabi de ingeri" sau care cred ca nu reusesc fara ajutorul Sfintelor Fantome
4.intr-un fel e bine sa crezi in ei pentru ca sti ca nu esti singur in mintea ta si ca te va ajuta cineva "Divin" dar divinitatea asta este in tine doar
5. din asta vei intelege ca "implinirea" asta ai facut-o doar cu ajutorul tau si nu prin Sf Fantoma
P. S.:cred ca ai inteles ce am scris

| Sofia07 a răspuns:

Asteapta urmarile!

| Neah a răspuns:

O sa ajungi in Iad, asta e un pacat de neiertat straight face

| flooooo a răspuns:

Ii dau mare dreptate lui noktambul rolling on the floor u nu prea realizezi ceai facut... u nu gandesti ca pentru tine cel mai bun lucru care ti se poate intampla e sa ajungi in iad( daca exista unul), si vad ca te si simti implinit pentru asta

| ionutdmx a răspuns:

Nu e bine ce ai facutwinking crede in Dumnezeu si vei fi rasplatit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cimajes si eu am crezut asta dar acum nu mai cred deloc.Sunt de partea Satanei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@sn00py
Cauta si ai sa vezi ce lupta a dat saracul Pruteanu pentru ca in limba romana cuvinte gen "site" sa se scrie conform regulilor limbi romane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este alegerea ta, iar daca te simti mai bine fiind satanist, nu are nimeni ce sa-ti impute. Ai da dovada de caracter daca ai si recunoaste fata de persoanele din jurul tau, cu toate ca in Romania s-ar putea ca acestea sa nu reactioneze prea frumos. Eu ca ateu, in ciuda ortodoxismului dezvoltat din tara, nu am prea avut probleme, asa ca poate nici tu nu vei avea, daca recunosti ca esti satanist. Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@parkour010 am 14 ani si acum nu ma mai tem de intuneric adica cand pusca ceva prin casa si era intuneric ma temeam ca ma bantuie fantomele laughing, dar acum nu ma mai tem deloc.

| Sn00pY a răspuns:

Uite-te si tu cum scrie pe site "Despre sait"laughing)

| Hiroshima a răspuns:

E gresit. Tot "binele" pe care il simti acum e o ispita a Satanei. Dumnezeu iti da viata grea pe pamant si daca sti sa iti duci crucea (greutatea), vei avea viata buna dupa moarte. Ai fost ispitit. Te-ai gandit vreodata la cat de mult vei suferi dupa? Satana poate intra chiar si in trupul tau sa te chinuie si sa iti faca viata un calvar. Mai bine te intorci la Dumnezeu. Vei fi mult mai implinit sufleteste!

| Schack a răspuns:

Esti prost daca faci asta! Tu nu mai judeci acum intrebarea asta a pus-o cineva partea buna din tine care a mai ramas!

| R3spy a răspuns:

Esti un mare bou ca faci trebuie asta si pe site ala nu vezi cati handicapati cica sait nu site vaisamar de capu vostru mucosilor