| DoarCipone a întrebat:

Aseara am visat ceva groaznic. La bunica am o pisica la care tin foarte mult pe nume Bella. in vis ma plimbam cu ea si o prietena. Am fost la un magazin sa imi iau un eye-liner dar aveam doar 4 lei si costa 8 lei ( culmea e ca ziua trecuta la scoala am avut doar 4 lei rest la o culegere). Vanzatoarea a vrut sa mi-l ofere pe 4 lei daca nu stiu ce faceam pentru ea. Eu am refuzat si am plecat, cand ea a inceput sa ma blesteme. Pe trecere m-am intors sa ma uit in spate si Bella era pe jos calcata de tramvai. M_am asezat langa ea si am inceput sa plang. M-am trezit plangand cu frica sa adorm din nou si sa continue visul. Dar am adormit si visul a continuat. Am plans langa Bella pana noaptea pana a venit tata sa ma ia cu masina. Am ajuns acasa si m-am culcat iar dimineata cand m-am trezit (in vis) a venit la mine prietena de seara trecuta. Crezand ca a fost doar un vis i-am povestit totul. M-a intrebat daca vreau sa merg cu ea in piata si am acceptat. Pe la jumatatea drumului m-am razgandit gandindu-ma ca voi intarzia la scoala. Am vrut sa iau masina inapoi dar niciuna nu ducea acasa. L-am sunat pe tata sa ma ia. Acesta a venit si m-a dus acasa. L-am rugat sa ma duca la scoala pentru ca eram in intarziere. Am inceput sa tip la el sa se grabeasca dar el pur si simplu nu ma auzea. Parca era posedat. M-am trezit din vis si am urlat ceva de genul " Lasa-ma te rog!" Daca poate cineva sa ma lamureasca... va rogg

Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Pur si simplu acesta este un vis pe care tu l-ai facut.Tot ce ai gandit, tot ce ai vorbit si tot ce ai facut a aparut intr-un vis groaznic pe care l-ai visat noaptea.Si mie mi s-a intamplat la fel (dar nu acelasi vis pe care l-ai avut tu) si mi-era teama sa mai adorm dar am zis ca e doar un vis si atat, am adormit linistita si visul a trecut ...nu am mai visat nimic. Sper sa gandesti si tu la fel(ca e doar un vis si atat tot si nu mi se intampla nimic in realitate). Odata am visat un vis si cineva vroia sa ma omoare(chiar in ziua aceea ma gandeam daca o sa mor, daca o sa ma omoare cineva)si mi-a bagat cutitul in burta nu mi s-a intamplat nimic, chiar in vis ma gandeam ca este doar un vis, un nimica tot.si m-am dus eu si l-am omorat pe cel care vroia sa ma omoare. pe urma mi s-a terminat visul si am dormit linistita.

Fundaaa?::d
Sper sa intelegi ce ti-am spus!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Era doar un vis ciudat ...toti le avem!

| FucktheSystem a răspuns:

Frate câte griji vă faceți, e doar un vis tâmpit laughing

| miradoniz a răspuns:

Eu mă întreb dacă nu cumva îți e frica de școală, de viitor, mai bine zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un vis! Ce explicatii ai vrea?