| Madalina_2286 a întrebat:

Ieri cand am scapat de la scoala am plecat cu grupul meu de prieteni spre casa.Noi(Fetele)am luat-o in fata si baietii mai in spate.Am ajuns cam pe la jumatatea drumului cand unul din baieti m-a pupat, el era iubitul unei prietene. Ea a fugit pana la blocul ei.Cand am sosit acasa am intrat pe messenger, ea era online si scria la status ca "am aflat cine erai de fapt". Am salutat-o si ea mi-a zis tot felul de cuvinte foarte urate.Am zis ca ai vazut altceva, el a venit sa ma pupe. Ea a zis ca nu o intereseaza, ca stiam ca ea il place si am facut-o intentionat si sa nu o mai contactez niciodata, sa ii dau ignore si tot felul de chestii.Azi la scoala am mers la ea sa clarificam lucrurile si ea a zis sa dispar din fata ei daca nu vreau o paruiala x(. Baiatul acela a venit la mine si a zis daca nu vreau sa stam pauza asta impreuna.Eu am zis ca vreau ca sa clarificam lucrurile! Ea cand ne-a vazut a zis ca sunt o tampita, ca nu i-am fost niciodata prietena si alte chestii. Apoi am avut dirigentie si am avut voie sa stam cum vrem, el a zis ca noi doi sa stam impreuna, ca sa continuam discutia.Eu am zis ca nu imi doresc, Elena imi este prietena si nu vreau sa fac asta.Cand am plecat spre casa cu ei ea s-a dus langa o fata si a inceput sa vorbeasca doar cu ea.Pe mine nu ma mai baga in seamasad. I-am zis ca am fost prietene din clasa a-I-a si ca nu merita sa stricam o prietenie doar pentru o porcarie.Nici nu stii daca chiar ma place. Dupa, ei au zis sa o luam pe scurtatura, adica intr-un tunel unde sunt doar boschetari si oameni de astia periculosi. Ea a zis ca ar fi in stare sa mearga la omul ala sa o omoare dar sa nu il piarda pe el, ca el este primul ei iubit si ca pe el l-a placut foarte tare, ca inca il place. El a zis ca daca este chiar asa de geloasa nu mai vor sa formeze un cuplu.Atunci ea a inceput sa planga, sa imi zica ca este doar vina mea etc... A trebuit sa trecem strada iar ea a luat-o la fuga pe strada, si o masina a vrut sa o calce, bine ca a pus frana. Ea mi-a zis "Vezi, am curajul sa fac asta, nu te pune cu mine" eu am zis ca este o porcarie cea ce face, nu e el singurul baiat din lumea asta.Cand a intrat in bloc am intrat si eu dupa ea si mi-a zis ca nu are timp de discutii, are chestii mai importante de facut decat sa ma asculte pe mine cu porcariile mele.Eu am vrut sa imi cer scuze dar ea a zis ca a terminat orice prietenie cu mine.Ca vad ca asta ai vrut de la inceput, ai reusit ce ti-ai propus. Daca nu ai un iubit, de ce vrei sa il furi la altii? De pe hi5 m-a sters ca prietena.

Cum as putea sa ii zic ca nu am facut nimic, ca el a venit la mine? Si sa o fac sa fie din nou prietena mea?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Mda, faze de copii mici. Daca iti era cu adevarat prietena te intelegea, sau cel putin te asculta. sa vada care este adevarul. E doar o mofturoasa, vrea sa te simti vinovata pentru ceva ce n-ai facut. Las-o in pace, o sa-si dea seama mai tarziu care a fost adevarul si o sa-i para foarte rau ca s-a purtat asa cu tine. Te pup si lasa, sa nu-ti para rau. n-ai nevoie de prietene din astea. Ai grija!:*

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tu pune-te in situatia ei si vezi cum ai proceda.Cu toate ca, din ceea ce spui tu, el este de vina, prietenia voastra nu va mai fii(daca va mai fii!) niciodata ca inainte.Se pare ca baiatul s-a saturat de ea si te vrea pe tine. Dar tot asa de usor o sa plece de la tine la alta! Si prietena ta si-a pierdut increderea in tine! Nu stiu daca se merita sa stricati voi prietenia pentru un fluturas.Asta daca tu nu i-ai dat apa la moara lui!

| loock a răspuns:

Oauuu ce intamplare! Fata chiar il iubeste.Probabil ca o sa-si dea seama intr-o buna zi ca nu a fost vina ta si o sa regrete ce ti-a spus, iar apoi o sa vrea sa fie pritena din nou cu tine dar nu va avea curaj sa iti spuna asta.:*:*

| IwasHere a răspuns:

Waw!straight face

nu stiu gaseste un loc neutru doar voi 2 si ii spui sa-ti lase 2 minute macar doar atat ca sa-i spui ca nu are rost sa va stricati prietenia pentru un baiat nu merita! explica-i totul foarte clar tot ce s-a intamplat si spune-i ca nu ai vrut sa-l saruti pe tipul acela, ca el a facut-o! nu o sacaii totusi... iar baiatului acela spune-i ca tie nu iti place de el...si daca poti sa-i spui baiatului ca uite ce a facut ti-a distrus prietenia si daca fata aceea nu te crede ca nu a fost vina ta ia-l pe baiatul acela fie ca vrea fie ca nu si sa spuna el te-a sarutat fara sa vrei tu adica intre voi nu era absolut nimicstraight face
si ca oricum prietena ta nu are de ce sa plang pentru acest baiat pentru. ca daca inca o placea nu face chestia cu sarutul deci practic lui nu prea ii placea de prietena ta ii placea de tine [si asta poti sa-i zici]!

sper ca te-am ajutat!happysi daca da funda:d pls!happy

| stefyk a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa iti zic... tu ai reactionat bine ai incercat sa faci tot ce ai putut ca sa te impaci cu ea
ai putea sa ii spui cuiva pe care vrea sa il asculte ce s-a intamplat sau sa ii lasi un mesaj; incearca sa o faci sa inteleaga ca prietenia voastra e mai importanta decat orice baiat ...si eu am trecut prin asta sadsad