| Alien1 a întrebat:

credeți ca autosugestia în timpul somnului e eficienta?

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Da. Subcontientul e mai puternic decat constientul.

| NOBODY a răspuns:

Autosugestia nocturnă funcționează... doar în subconștient. Dar, da, creierul tău percepe acele informații, deși, îți va fi mult mai greu să procesezi ziua ce-ai ascultat în timpul somnului.

| T0T a răspuns:

Autosugestia e in general eficienta.winking

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Sunt oameni care au declarat ca le-a schimbat viata.Prin ea au putut inlatura orice frica, schimba orice perceptie.Pe langa asta, studii stiintifice demonstreaza ca daca individul este expus unei idei pe care chiar daca nu o cobsidera reala, cu timpul sunt foarte mari sense sa o considere adevarata. Aviz religiilor, ateilor crestinopati.

| matrix100 a răspuns:

Incearca, iti pui un comentariu literar sa il asculti toata noaptea in somn si a 2-a zi o pui pe profa de romana sa te asculte. daca stii rezumatul inseamna ca e eficienta, daca nu nu.