| anonim_4396 a întrebat:

Sensibilitatea - voi cum o definiti? Credeti ca este o calitate sau un defect?

Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

Fara sensibilitate pe langa intelect cunoasterea e limitata, pentru cine are surplus cu atat ar trebui sa fie mai bogat empirismul

27 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Măi Klepto-mane dă-mi curul tău
Sa fac o tura pân' la prefectura,
Ca am o jalba mare pusă-n proţap
Despre unii ce vrea să-mi vina de hac.
Cu sigurantă avand curul tău cel slinos
Si cu proţapul meu infipt in găoz,
Si ce-o mai lungim ce mai tura-vura
Rostogolesc curul mergand de-a dura.
Precum se stie că ai cur periculos
Ajung până la capăt voi fi victorios,
Si dusmanilor infrânţi la masa le servesc,
O portie dublă din curul slinos si porcesc
Să stie indată, pentru todeauna si-n veci,
Să nu se mai ia-n leviere cu curul drăcesc.
Nu stiu dacă sensibilitatea este calitate s-au defect dar sigur stiu ca este un mare avantaj sa ai un cur imens slinos si puturos de Klepto-man.laughing

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Măi Klepto cu accent grav pe "o", eu am o "gărgă" la avatar momentan, observi?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

KleptO mfg,
Buburuza stă în rouă...

Apache
| Apache a răspuns:

E bine sa fii sensibil cand esti intre 4 pereti si ai pe langa tine numai persoane la care tii
E RAU sa fii sensibil cand esti in societate ...fiindca o sa fii calcat in picioare *daca ai ghinion si la propriu si la figurat.*

| Flav a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.
Exemplu: Sensibilitate: definitie - Bacemi. Efect: defect.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu mă pricep la definit cuvinte așa că nu o să mă bag decât să dau o definiție ambiguă care oricum n-ar mulțumii pe nimeni.
Oricum sunt de părere că e un defect, fiind sensibil pui la inimă orice nimic peste care un om puternic ar trece cu ochii închiși. Un om sensibil este un om care o să fie rănit și călcat în picioare, nimeni nu stă să vad dăcă ești sensibil, se poartă cu tine cum se poartă cu orice om doar că omul sensibil pune la inimă orice reproș/jignire chiar dacă n-ar trebui.
Deci în concluziem, e un defect deși în foarte puține cazuri ar putea fi și o calitate.
@Klepto nu erau șosete erau ștrampibatting eyelashes. Cât despre ghete, recunoaște, era drăguțe!

| Klepto a răspuns:

Sensibilitatea = Iti tragi un covor rosu peste tine si inviti lumea sa te calce in picioare(merge si carpeta).
Defect cand esti sensibil/a non stop si pui la suflet si suferi in sec, calitate cand esti sensibil cand trebuie si cand cere situatia, nu poti sa fi de piatra non stop.

Recomandarea mea sensibililor este sa se joaca ca un copil mic cu intrerupatorul de la sensibilitate, sa nu fie non stop asa, doar daca sunt masochisti si le place durerea de a avea urme de tocuri.
Sfat pentru sensibili, grow a pair.
Sfat pentru sensibile, grow... cresteti si voi niste respect de sine.

Da Peanut Butter Jelli Time, te consider oleaca defecta ca pui la suflet orice, am spus ca ii imprumut lui NOname fundul meu gras care atenueaza orice lovitura, poate ti-l dau si tie la o tura.

P.S. Tu si ErotiqueConseils fara accent ascutit pe E va bateti in avatare? Daca n-ar fi scris numele, sigur v-as confunda avaratele.

| Klepto a răspuns:

@ErotiqueConseils Accent, not available in stores(asa iti spun de acum) Lasa ca tu te bateai si cu FuckTheSystem la ciorapi si ciobote germane din al doilea razboi mondial.
Nu mai poti da inapoi, ti-am vazut avatarul ala cu fata in apa si langa o meduza, nu poti nega, testam serul adevarului?
Acuma nu stiu gargarita mananca meduza sau invers?
Uitandu-ma la avatarul tau vad ca gargarita sta pe apa, meduza sta in apa, deci tu esti peste Jelli, interesant, frumos jucat, subtil si nu pentru ochii tuturor.

Cred ca ar trebui sa-mi schimb numele in Klept-oh-oh.

| Klepto a răspuns:

@ErotiqueConseils Accent not available in stores
Pe roua tot h2o scrie, unde traieste meduza? Nu poti sa negi mesajul subliminal, stiam ca leoaicele se mananca intre ele dar nici asa.

KlepOMFG suna chiar tare, mersi pentru idee.

| Klepto a răspuns:

@FucktheSystem Nu stiu ce mama naibii erau, dar de fiecare data cand ii vedeam, sangele din corp mi se ducea in alte parti si faceam un black-out de cateva minute.

@Hombre

In sfarsit ai realizat,
Ca daca ai un fund mare esti mai castigat,
Decat sa ai fesele ca o radiera,
Mai bine cele de la o betoniera.
Guru al fundului imens ma declar,
Chiar daca fesele mele nu pot sa le separ,
Sigur i-ar place fundului meu intr-un septar.

Proclam fundul meu a opta minune a lumii,
Fiind mai valoros chiar si decat psalmii,

Ti-am spus ca fundul meu de probleme te scapa,
Chiar daca este atat de putoros incep face sa planga si o ceapa,
Poate fi vazut chiar si de o mioapa,
Si te ridica pe o noua a societaii treapta.

Nu-ti fa griji, am fund destul pentru toata lumea,
Sunt sigur de asta ca n-am putut sa-i masor latimea,
Punem la punct un sistem,
Pe nimeni sa nu omitem,
Toti doritorii de fund mare,
O sa aiba sansa lor de a se da mare.

Cand vine sfarsitul lumii toti sa stati dupa mine,
Fundul meu mare va proteja pe orisicine,
Nu conteaza genul, rasa, este facut pentru aparare,
El o sa fie a Pamantului mai mare aparare.

Filmul 300 a fost un basm,
Fundul mei i-ar fi distrus pe toti daca-r fi avut un spasm,
Buldozer fundu-mi pot sa-mi angajez,
Dar n-as vrea clasa muncitoare s-o falimentez.

Fundul mare-i cel mai tare,
Fiecare om care-l are simte desfatare,
Pentru uni detinearea lui poate fi covarsitoare,
Dar o invete sa-l iubeasca dupa ce simte a lui indoctrinare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În ziua de azi, este direct defect.
Niciodată nu a fost considerată o virtute!
Pa, pa.

| DorelSudoru a răspuns:

Defect

| NickiMinaj a răspuns:

Urias defect, eu il am din plin.

| Dumnezău a răspuns:

In societatea de astazi-una infecta si lipsita de orice urma de bun-simt si onoare-desigur ca este privit majoritar ca un defect.Eu nu cred asa, din simplul motiv ca sensibilitatea e unul din putinele lucruri care ne mai deosebeste de animale.Seriozitatea exagerata nu zic ca te transforma intr-un om de piatra, dar te raceste prea tare si nu mai poti sa te bucuri de anumite lucruri.Nu zic sa sari in sus ca o fetita idioata cand vezi prima floricica a primaverii, dar ca sa-ti gasesti echilibrul acela nirvanian iti trebuie si sensibilitate.Dar, in exces strica si te transforma intr-o marioneta sentimentala.Pace!

| Bogdanux a răspuns:

O calitate cand e folosita in cantitati moderate, iar daca o folosesti prea mult devine un defect pe care il vei regreta destul timp.

| luana1 a răspuns:

A fi sau a nu fi sensibil dupa ce am cantarit cate avantaje sau dezavantaje ne poate aduce.Atunci,sa ne ingropam de vii... ce rost mai are sa fim asa? Am ajuns sa ne impunem restrictii de genul:cat de mult sa iubim, cat de mult sa fim altruisti, cata incredere ne permitem sa acordam ca nu cumva sa suferim.La ce mai poate folosi un bec atarnat acolo in tavan daca nu il aprindem?

| LotusRadioactiv a răspuns:

Sensibilitatea isi atinge cotele maxime ca virtute daca ar merge mana in mana cu iertarea.

| AdelinaC a răspuns:

Un defect pentru ca din cauza asta femeile sunt considerate inferioare.

| bendis92 a răspuns:

Sensibilitatea ne face umani. Daca nu am avea-o am fi niste robotei, deci e o calitate big grin

| iFeelinfiniteLove a răspuns:

Sensibilitatea inseamna ratiune. Sensibilitatea nu poate fi controlata, pentru ca ea face parte din noi, si, in acelasi timp ne compune comportamentul printre altele.Nu putem fi mai sensibili sau mai putin sensibili cand ne dorim asta.Cu totii suntem sensibili, mai mult sau mai putin, chiar daca unii nu recunosc asta. Sensibilitatea te poate face mai bun cand gresesti, dar te poate face si mai rau, atunci cand ti se greseste. Ai vazut asta? Iti poti folosi creierul pentru a arata ca esti inteligent, si iti poti folosi sensibilitatea pentru a arata cat esti de inteligent.

| Infernia a răspuns:

Cred ca e un defect straight face.
Mai bine sa fii de piatra, indiferent si rece decat sa suferi mai tarziu.

| niNNu a răspuns:

Mda.In lumea de acum e un mare defect!

| xCatastrophe a răspuns:

Sensibilitatea- o forma de exprimare a sentimentelor sau gingasie cam asa. Poate fi un pic din ama2: e bine sa o ai deoarece asta arata ca ai inima buna si totusi defect atuci cand se intampla un lucru rau[eximplu cineva te barfeste] si tu pui la suflet si in loc sa o eviti aceasta incearca sa te doboare. Cam asa gandesc eu

| Ccrysu a răspuns:

Sensibilitatea zici. hmm` ce pot zice cu oamenii din ziua de azi nu trebuie sa mai stii ce e aia sensibilitate`...pentru ca stii `putin conteaza.

| FlyingSoul a răspuns:

Depinde. Daca te referi la sensibilitate fata de ce simt altii este o mare calitate. Dar daca te referi la sensibilitate ca la faptul ca esti mai predispus la boli si virusi eu cred ca este un defect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Klepto, @floare0albastra: mi-au plăcut mult răspunsurile voastre. Şi celalalte sunt foarte frumoase.