| AvalohAlyn a întrebat:

Sunteti fericiti? Simtiti ca va bucurati cu adevarat de viata?
Aveti bucuria de a trai?
Cum sa te bucuri intr-un mos frumos, placut si decent de viata?
Cum sa iti traiesti cu adevarat viata?
Care sunt bucuriile adevarate ale vietii?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Sunt fericita, insa ma intristeaza gandul ca nu-mi traiesc viata asa cum as vrea, asa cum simt ca mi-ar fi mai bine.
Intr-un fel sunt izolata de extremul care reda adrenalina si care te face sa simti ca traiesti cu adevarat, plus obligatiile pe care le am, avand in vedere ca depind de parinti.
In orice caz, aceste trairi sunt temporare si nu sunt de parere ca stau la baza unei vieti traite din plin, in adevaratul sens al cuvantului. Pana la urma, viata frumoasa e cladita din placerile si bucuriile simple.
Cum sa profiti de viata intr-un mod decent, frumos si placut? Probabil facand ceea ce vrei, ceea ce iti place, atata timp cat nu implica nefericirea altor persoane.
Frumoase intrebari, btw.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar... Insa incerc sa ma bucur de viata.

| Morrígu a răspuns:

Un scriitor cam tumblr a spus "Viața e frumoasă. Nu a ta, a ta e de căcat. Dar viața în general e frumoasă. "
Îi cam dau dreptate.