| RAY a întrebat:

Toata lumea e a noastra sau doar tara in care ne-am nascut?

Vorbesc de imigratie, patriotism.

Răspuns Câştigător
| TheCrusader a răspuns:

Cred ca daca raspunzi la "(teoretic)Ai putea sa participi la un razboi impotriva tarii tale natale?" ai avea un raspuns si la intrebarea asta. Presupun ca depinde de fiecare. Eu consider ca da, lumea e a tuturor, dar numai una este tara in care te-ai nascut si ai copilarit. Sa fiu sincer, mancarea unde sunt eu nu are acelasi gust ca acasa si nu este vorba numai de mancare, daca mi-as putea aduce parintii aici, nu prea mi-ar mai trebui Romania prea mult.Si totusi ai vrea sa te mandresti cand un strain se minuneaza de tara noastra.

| RAY explică (pentru TheCrusader):

Acolo este baza dezvoltari noastre, la ce varsta ai plecat?

| TheCrusader a răspuns (pentru RAY):

Imediat ce am terminat liceul ca sa studiez la o universitate in afara.

| RAY explică (pentru TheCrusader):

Ai un viitor mai bun acum

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu e absolut nimic al tau, faptul ca te-ai nascut intr-un anumit loc e o pura intamplare. Singurele drepturi pe care le ai sunt cele universale.