| AvalohAlyn a întrebat:

Tu ai face asa ceva? Uitati un articol din ziar:http://www.jurnal.md/......le-199358/
Deci intrebarea e:Ti-ai da viata pentru familie, pentru cineva apropiat sau ai fi rezervat pentru asa ceva?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Pentru copilul meu, oricand!

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Niciodată sub nicio formă şi nici n-aş pretinde acelaşi lucru pentru cineva din familie sau pentru cineva în general. Dacă e o situaţie în care eu "mă duc", lasă-mă să duc şi asta e.
Din punctul meu de vedere, e mai rău pentru un părinte să-şi îngroape fiul astfel că ar fi o povară mai mare de îndurat dacă eu mi-aş da viaţa pentru un părinte, de pildă, decât dacă nu aş face asta.
Oricum, în principiu NU categoric sau, cel mult aş avea o atitudine rezervată.
Salve.

| carminaburana43 a răspuns:

Da.Pentru copii in mod hotarit.

| DorelSudoru a răspuns:

NU, pentru ca e viata mea si alta nu mai am...toate trec si e si un mare risc... daca as incerca sa salvez pe cineva poate as muri si eu si accea persoana deci NU