| BlancaFantasma a întrebat:

Unde se afla butonul de oprire a timpului? Ca a luat`o razna, simt ca trece timpul extrem de repede, nici nu`mi dau seama cand e luni, ca deja e vineri din nou.Sunt singura care simte asta?

29 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In sfirsit ceva serios.Esti printre putinii fericiti de aici.Te invidiez sar'minutza.

| muffy1 a răspuns:

Of doamne, frecvente si alteceva, de fapt a fost explicat stiintific, nu are legatura cu pamantul, ci cu creierul uman. felul in care vedem timpul, cum il percepem tine de cati ani avem, cand suntem mici un an inseamna cam 15 10 la suta din intraga noastra viata depinde de varsta, cu cat crestem procentul scade de la an la an, deja cand avem 24 25 de ani scade mult, si percepem timpul mult mai repede, de aia de exemplu nemurirea e un blestem, de am avea 1000 de ani, o luna pentru cineva normal ar insemna o ora pentru noi, pentru ca asa am percepe timpul, asa ca si de la 40 de ani am fi plini de bani fara nici un stres sa facem ce vrem sa nu avem nici o treaba, timpul va trece de 2 ori mai repede in perceptia noastra fata de unii la 20, asta e, brain is an asshole, get used to it

| RoXxy a răspuns:

De fapt daca ai aceeasi rutina ti-i se pare ca timpul trece greu, dar daca ai multe de facut si esti ocupat tot cu alte chestii in fiecare zi este normal sa ti se para ca timpul trece foarte repede.Stiu din experienta, si crede-ma ca nici eu nu ma plictisesc niciodata!tongue

| RoXxy a răspuns:

Asta se datoreaza faptului ca nici nu simti ca traiesti atunci cand ai aceeasi rutina zilnica.Parerea mea...

| DyaElla a răspuns:

Nu esti singura.
De multe ori mi se intampla si mie.

| gigel68 a răspuns:

Cam asa se intampla... niste studii au aratat ca zilele din prezent sunt mai scurte decat zilele din trecut... de ordinul secundelor sau milisecundelor.
iar daca tot veni vorba de asta, inainte faceam mai multe intr-o zi, trecea mai greu. acum nu fac aproape nimic si ziua trece. trec saptamani, ani. cand imi aduc aminte de unele lucruri si-mi dau seama ca au trecut ani de atunci mi se pare ca-mi risipesc viata aiurea.

| AmelyRain a răspuns:

Si eu simt la fel...

| nosferatu15 a răspuns:

Intr-adevar ttimpul trece foarte repede de la un moment dat si tare as vrea sa stiu cauza pentru ca sunt sigur ca toti simt asta dar din cauza lipsei de timp sau indiferentei cine sa-si mai puna aceasta problema? happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu am acest sentiment, si nu as vrea sa te speri, dar practic ziua are 16 ore, nu sunt nebun sunt studii americane confirmate, daca vrei detalii baga id-ul meu sebycrh

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Studii facute de cercetatori americani.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Aincer sa fiu nu am, am vazut pe OTV faza asta, daca o crezi bine, daca nu nu, asta este

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Pai cerceteaza tu, sa te vedem ce raspuns rational mai bun deacar asta dai.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Bine,dar de ce pana acum nu s-a plans nimeni ca timpul e mult mai scurt?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Stai linistit, stiu ca nu e mai scurt, e un lucru psihologic, nu mai avem in jurul nostru decat munca/acasa munca/acasa, depinde de noi, de fiecare, de ex. saptamana asta mi s-a parut scurta deoarece nu am facut nimic interesant.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Deci ne contrazicem de vineri si nu mai ajungem la un numitor comun, e mult de scris cea ce vreau eu sa iti explic, baga id-ul meu, sebycrh si iti promit ca daca se va demonstra ca tu ai dreptate, o sa imi schimb nick-ul in Sebyeuncocalar.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

OK, nici o problema. Dar sigur o sa incepi sa ma crezi nebun, eu reproduc ce am auzit din diferite surse, plantea noastra trece printr-o centura de fotoni, care bla bla bla bla bla, n-am chef sa scriu atat, convingete singur : www.2012tehnicidesalvare.ro

Răspuns utilizator avertizat
| alexalexbabi a răspuns:

Intra-devar si eu am aceasta senzatie cand cred ca e miercuri e joi sau cand e ora 4 eu cred ca e ora 2