| AvalohAlyn a întrebat:

Viata si moartea sunt o iluzie si nu exista de fapt sau nu sunt ce credem de fapt.Asta a spus un om de stiinta pe nume Robert Lanza.Voi ce credeti? Ce este viata si ce este moartea? Credeti in energia vietii(spiritul) care nu moare niciodata? Viata este eterna?

2 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Viata nu este eterna, eu sunt existenta insasi; viata e cumulul de experiente pe care le ai intr-un corp pe o planeta sau sub o alta forma fizica ori non-fizica intr-o alta dimensiune.
Moartea este o simpla tranzitie, e ca un sistem de iesire. Imagineazati ca te incarnezi intr-un corp si esti imortal cum iesi de-aici daca nu poti muri? stai o infinitate intr-un corp? n-are nici o logica.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Viata esti tu. Daca nu mai existi atunci nu mai e viata. Nu mai conteaza nimic. Moartea e o continuare.