| Daria163 a întrebat:

Voi ce credeti, Dumnezeu a facut oamenii ori ei s-au tras din maimute?

Răspuns Câştigător
| Anyta2000_8367 a răspuns:

Bineinteles ca Dumnezeu ne-a creat.Chestia cu maimutele cred ca e o porcarioara. Funda?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cred ca unii dintre voi sunteti chiar din maimute s-au maimute deghizate in oameni din moment ce sustineti aceiasi prostie precum "vesnica pomenire". Am mai spus-o si o mai spun mai spun si pentru maimutele de pe TPU, omul si maimuta are stramos comun si face parte din categoria hominidelor si fiecare a evoluat separat si a rezultat omul si maimutele ca voi. Si a mai este o specie hibrida gen Ema & compania care sunt creati de inchipuirea din capul lor cica Dumnezeu si se ocupa in mod special de ei da la nastere pana la moartea fizica si dupa accea sufletul lor ( pe care nu l-a vazut si perceput nimeni la fel ca si pe zeul lor) cica se inalta la ceruri, care sunt alea iar nu stim si cica acolo e numai verdeata si mare veselie, nu stiu cum va fi dar trebuie sa ai mare bezna in cap sa-ti fauresti niste inchipuiri si visuri cu ochi deschisi si de cand lumea lume nu stim decat procesul care se petrece aici, unii sa naste, alti mor intr-un proces continiu, deocamdata.

| Hombre a răspuns:

@Danut, maimuta religioasa si raptor care estilaughing

| EmaS a răspuns:

Suntem creatia lui Dumnezeu.

| danut a răspuns:

"Hombre a răspuns: Cred ca unii dintre voi sunteti chiar din maimute s-au maimute deghizate in oameni din moment ce sustineti aceiasi prostie precum "vesnica pomenire". Am mai spus-o si o mai spun mai spun si pentru maimutele de pe TPU, omul si maimuta are stramos comun si face parte din categoria hominidelor si fiecare a evoluat separat si a rezultat omul si maimutele ca voi."
Hai nu ma-nebuni, chiar asa? Si tu de unde ai descoperit "apa asta cu zahar"? Fusesi pe vremuirile alea si noua nu ne zisesi, ce. combinatiune de maimutico-hominida esti (deh, iti raspunse o maimuta de pe TPU). :rolling on the floor

| Kosuchin a răspuns:

Lol, cat de prost poate sa fie autorul poeziei? Comportamentul homosexual s-a observat cel mai mult in cazul maimutelor Bonobo.
oops, (*verifica link *), rreesursecrestii...
Eh, nevermind happy.

| Malphas a răspuns:

Nu jigniţi maimuţele. Adevărul e că gibonii şi macacii sunt fiinţe inteligente, şi au onoarea lor. Dacă le spui babuinilor că sunt rude cu oamenii, sunt şanse mari să te trezeşti cu o banană între ochi! Şi în moşneagu' ăla şugubăţ, care a creat oameni ca să nu se plictisească, nu cred nici să mă pici cu ceară. Concluzia? Lasă filosofia pe seama ălora cu timp berechet la dispoziţie, eu am de făcut curat.

| NoKidding a răspuns:

Mediocrilor...
@Francescutza "Dar sa gandim asa aceste microorganisme de unde ai venit?
Totul are un ''motor de pornire'' Dumnezeu a dat aceste microorganisme din care omul a evoluat."
Chiar tu zici ca totul are un "motor de pornire"...atunci Dumnezeul tau de unde a pornit?
@Hombre, te obosesti degeaba...lasa'i in tamaia lor

| Mayar a răspuns:

Dumnezeu a facut oamenii. sunt atat de multe dovezi concrete. Atat de multe minuni. de ex: de Paste la Ierusalim se aprinde de nicaieri acea lumina care nu arde. Asta e o minune, degeaba negam.
Cand Iisus a inviat oameni, cand a curs lacrima de la sfant incoana a Fecioarei Maria; Cati oameni nu au fost salvati prin rugaciune si credinta de la boli fatale?
Sunt mii de dovezi ca Dumnezeu exista, dapoi daca omul nu poate sa le vada... macar atata sa faca si el.
Dc nu se fac si acum maimutele oameni? Pt ca asta e o prostie verificabila.

| akaa a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Dumnezeu

| Ofiintă a răspuns:

Credeti ce vreti, dar e mai simplu sa crezi ca oamenii s-au tras din maimute pentru ca evolutia este deja explicata conform nedumeririlor oamenilor iar a doua varianta ramane ca sa va dumeritzi voi in momentul in care veti muri,
dar nu crezi ca va fi prea tarziu?)

| Ofiintă a răspuns:

Si daca noi am evoluat din maimute atunci maimutele de ce nu au evoluat

| unknow a răspuns:

Dumnezeu a facut oamenii sa se traga din maimutewinking

| ClownFish a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu a creat omul.
Toti spunem ca omul a evoluat din maimute antropoide:
-ramapithecus
-australopithecus
-homo habilis
-homo erectus
-homo sapiens
-homo sapiens sapiens (sper ca le-am scris corect; asa le-am gasit in caietul de istorielaughing)
Si se mai spune ca aceste maimute au evoluat din microorganisme.
Dar sa gandim asa aceste microorganisme de unde ai venit?
Totul are un ''motor de pornire'' Dumnezeu a dat aceste microorganisme din care omul a evoluat.
Sper ca te-am ajutatwinking

| RazvAN1209 a răspuns (pentru ClownFish):

Microorganismele sunt peste tot si in timpul nostru

| Gabonne1982 a răspuns:

Suntem creati de Dumnezeu, dar mai sunt printre noi si din aceia care se trag din maimute... sper ca ai inteles ce-am vrut sa spunwinking

| Dennys1521 a răspuns:

Dumnezeu ne-a facut
este cat se poate de falsa teoria ca ne tragem din maimute
este dovedit stintific
oricum maimutele, nu trebuia sa fie si ele create de dumnezeu?

| GuardianAngel_1273 a răspuns:

Sigur evolutionismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem creatia Lui Dumnezeu.El a luat o maimuta, i-a smuls o coasta si a facut femeia, iar Adam e faurit dintr-un vibrator cu baterii short life.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las sa raspunda Biblia in locul meu:
"Când privesc cerurile – lucrarea mâinilor Tale – luna şi stelele pe care le-ai făcut imi zic: Ce este omul, ca să Te gândeşti la el? Şi fiul omului, ca să-l bagi în seamă? L-ai făcut cu puţin mai prejos decât Dumnezeu şi l-ai încununat cu slavă şi cu cinste."(Psalmul 8:3, 4,5).Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a ceat viata, deci si pe maimuta; cit de prost sa fii sa accepti teoria ca maimuta a devenit om? Atunci de ce mai exista maimute? Savanti nemernici, minciuni.Numai bine.

| Bia_8599 a răspuns:

Dumnezeu a creat oamenii, indiferent de ce ar crede altii... Citeste aici, in legatura cu aceasta, o poezie nostima... http://www.resursecrestine.ro/......u-evolutie

| RazvAN1209 a răspuns:

De fapt este posibil ca Adam si Eva sa fi fost Ramapithecus, adica stramosiul omului